Haber

Huawei’nin Sattığı Honor’un Yeni Telefonları, Google Servisleri’ni İçerebilir

Huawei'nin Sattığı Honor'un Yeni Telefonları, Google Servisleri'ni İçerebilir

Sabahtan saatlerinde sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin Honor‘u sattığından bahsetmiştik. Şirket göre yapılan açıklamalara tarafından Honor bundan böyle Çinli bir konsorsiyum olan Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd’ye ait. Huawei, Honor’un yalnızca yüzde 1,4’ünün hukuki sahibi. Hal böyle olunca da Honor kullanıcılarını bir üzüntü almıştı. Oysa gelen yeni bilgiler, Honor sahipleri için endişelenecek bir şey olmadığını ortaya koyuyor.

Yapılan açıklamalara günlük kullanıcılar, bu satmak işleminden hiçbir şekilde etkilenmeyecekler. Çünkü Huawei altında çalışan 7000 birey, bu el değişikliği ile birlikte Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd’ye geçecek. Kullanıcılar, mevcut hesaplarını kullanmaya devam ederken Magic UI güncellemeleri de sunulmaya devam edecek. 

Honor kullanıcılarına sunulan satış sonrası takviye de sorunsuz şekilde devam edecek

Honor

Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd, konuyla ilgili açıklamalarında satmak sonrası desteklerde de bir sorun yaşanmayacağını belirtti. Oysa bugünden sonra alınacak bütün ürünler için hizmetler, Honor’un yeni servis sistemiyle sürdürülecek. bununla birlikte, bundan sonraki süreçte piyasaya sürülecek Honor cihazların, Google Servisleri yüklenmiş olarak tüketicilere sunulabilir. Çünkü Huawei, Honor için bundan böyle hukuki laf sahibi yok.

ABD hükümetinin Huawei’ye yönelik ambargo kararı, hiç şüphesiz Honor’u da etkilemişti. Oysa son gelişmelerle birlikte Honor, Huawei’nin niçin olduğu zincirlerden kurtulmuş durumda. Yani şirket, artık Huawei’den egemen ve Google ile bir anlaşmaya varabilir. Şirket bu sayede, Huawei’nin teknolojilerini son tüketiciye ulaştırma imkanına sahip olabilir. Fakat sürecin nasıl ilerleyeceği şu lahza için süresiz. 

Comments
To Top