Haber

Huawei’nin Etkileyici Yeni Teknolojisi: Video Çözünürlüğü 540p’den 1080p’ye Yükseliyor

Huawei’nin Etkileyici Yeni Teknolojisi: Video Çözünürlüğü 540p’den 1080p’ye Yükseliyor

Çinli zeki telefon üreticisi Huawei, en yeni amiral gemisi zeki telefonları olan Mate 40 ailesinin kalbinde Kirin 9000 işlemcisine yer verdi ve Çin’in lokal sosyal medya platformu olan Weibo’da bugün paylaşmış olduğu bir video ile Kirin 9000’in video iyileştirme özelliğini detaylı bir şekilde gösterdi.

AI Video Super Resolution olarak adlandırılan teknoloji, normalde çözünürlüğü düşük olan görüntüleri hakiki zamanlı olarak hem daha canlı keza de daha yüksek çözünürlüklü ayla getirebiliyor. Hatta Huawei, laf konusu teknolojiyi uygulamak için paylaşmış olduğu videoda 540p çözünürlüğündeki bir videonun hakiki zamanlı olarak 1080p videoya dönüştürülmesini gösteriyor.

kirin 9000

Huawei’nin açıklamalarına tarafından AI Video Super Resolution, 270p’ye kadar düşük çözünürlükteki videoları daha net ışık halkası getirmeyi başarıyor. Teknolojinin bir diğer ilginç yanı ise yapay zekanın yüzleri algılayabiliyor ve özel optimizasyonlar gerçekleştirebiliyor olması. Bu sayede videolardaki yüzler, görüntünün genelinden de daha iyi ayla geliyor.

Kirin 9000’in 540p videoyu 1080p video haline getirdiği video

Comments
To Top