Haber

Huawei’nin ‘Ekranı Kırışmayan’ Katlanabilir Telefonlar İçin Aldığı Patent Ortaya Çıktı

Huawei'nin 'Ekranı Kırışmayan' Katlanabilir Telefonlar İçin Aldığı Patent Ortaya Çıktı

Katlanabilir zeki telefonlar geçtiğimiz yıl itibarıyla resmi olarak hayatımıza girdi oysa piyasaya sürülmeleriyle birlikte pek çok tartışmayı da beraberinde getirdiler. Katlanabilir zeki telefonlarla ilgili olarak yapılan eleştirilerin başında ise cihazların ekranlarında oluşan katlama izleri geliyordu. 

Ortaya çıkan yeni bir patente göre Huawei, söz konusu katlama izlerinin önüne geçebilmek için alternatif menteşe tasarımı üzerinde çalışıyor. Huawei’nin Nisan 2019’da Dünya Fikrî Sahiplik Örgütü’ne (WIPO) sunduğu ve 22 Ekim 2020’de onaylanan patent başvurusunda bulunan görseller, Huawei’nin yeni cins menteşe tasarımını açıkça gözler önüne seriyor.

Huawei, menteşe tasarımını değiştirerek ekrandaki katlama izlerinin önüne geçebileceğini düşünüyor

huawei katlanabilir telefon patenti

Huawei, ekranlardaki katlama izini ortadan kaldırabilmek için ikisi büyük ikisi küçük dört dişli çarka sahip geniş bir katlama mekanizması ortaya koyuyor. Bu mekanizma doğru ekranın katlama noktası bütün olarak dayanmak yerine geniş bir çapta kıvrılmış oluyor. 

huawei menteşe mekanizması

Huawei’nin laf konusu menteşe tasarımını ne derece uygulanabilir ülkü getirdiği ya da ikinci tür katlanabilir akıllı telefonunda kullanıp kullanmayacağı bilinmiyor. Oysa Çinli şirketin sahiden de katlama izi olmayan katlanabilir akıllı telefonlar üretmesi, rekabette Samsung’un önüne geçmesini sağlayabilir.

Comments
To Top