Haber

Huawei P50’nin Simetri Hastalarını Çileden Çıkaracak Tasarımı Ortaya Çıktı

Huawei P50'nin Simetri Hastalarını Çileden Çıkaracak Tasarımı Ortaya Çıktı

Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin yaklaşmakta olan amiral gemisi P50, ilk önce 3 boyutlu modellemelerle görüldü. Şirketin patentlenen tasarımlarının üç boyutlu hale getirilmesiyle oluşturulan görseller, Huawei’nin bu kez öbür bir kamera tasarımı kullanacağını gözler önüne seriyor. Fakat bu tasarım, simetri takıntısı olan tüketicileri çileden çıkaracak türden.

Hazırlanan görüntülere kadar Huawei, P50’de kavisli bir ekran tasarımına yer verecek. Bu ekran, hap şeklindeki ön kamera için delikli yapıya sahip olacak. Bu da Huawei P50’nin bir çift ön kameraya sahip olacağının bir göstergesi. Huawei hayranlarını bekleyen ana sürprizse telefonun arka kısmında. Şirket, geleneksel hale getirdiği daire şeklindeki kamera kurulumunu bu kere kesilmiş bir şekilde sunacak gibi görünüyor.

Huawei P50’nin muhtemel tasarımı, işte böyle olacak

Huawei P50 render görsel

Huawei P50’nin teknik özellikleri şu lahza için bilinmiyor. Örneğin bu telefonda kullanılacak kavisli ekranın neler sunacağı şu an için meçhul. Fakat iddialara tarafından Samsung ve LG, Huawei P50’nin ekran panellerini üretmek için hazırlar. Üretimin ne çapta olacağı ise başka bir muamma olarak karşımıza çıkıyor. Bunun nedeniyse Huawei’nin elinde kaç adet P50 üretebilecek bileşen olacağı şu an için bilinmiyor oluşu.

Huawei, amiral gemisi telefonlarında bilhassa de kamera donanımıyla uyarı çeken bir imalatçı. Fakat bu kez, beklentileri aşacak seviyede bir değiştirme olmayacak gibi görünüyor. Şirket yeniden dörtlü kamera kurulumu tercih ederken, bu kamera kurulumundaki sensörlerin detayları, ilerleyen süreçte gün yüzüne çıkacak.

P50’nin çıkış tarihi için 2021’in birincil yarısı deniyor

Huawei akıllı telefon

Huawei’nin içinde bulunduğu güç durum, şirketin klasik akışını da bozuyor. Gelen haberlere göre Huawei, en yeni amiral gemisi P50’yi, 2021’in ilk yarısında piyasaya sürecek. Keza bu akıllı telefonda, kısa bir süre önce Türkiye pazarına giriş yapan Mate 40 serisine yaşam veren Kirin 9000 işlemcinin bulunacağı söyleniyor. Bu da Huawei’nin, P50 serisindeki ikinci sürprizi olacak gibi görünüyor.

Huawei, Mate 40 ile ilgili yaptığı açıklamalarda, bu telefonların Kirin işlemcilerle çalışan son mahsul olacağını söylemişti. Ayrıca ortaya meydana çıkan bir takım raporlar, şirketin elindeki bütün Kirin 9000 işlemcilerin Mate 40 serisi üretilmesi için ayrıldığını ortaya koyuyordu. Yeni iddialar ise durumun böyle olmayabileceğini, P50 serisinin de Kirin 9000’den zor alacağını gösteriyor.

Comments
To Top