Haber

Huawei P50’den İlk Bilgiler Geldi: Kirin 9000 İşlemci ve Samsung Ekran Kullanılacak

Huawei P50'den İlk Bilgiler Geldi: Kirin 9000 İşlemci ve Samsung Ekran Kullanılacak

Çinli teknoloji devi Huawei, geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği lansman etkinliği ile en yeni amiral gemisi akıllı telefonları Mate 40 serisini tüketicilerin beğenisine sundu ve ailesinin global pazardaki en güçlü üyesi olacak Mate 40 Pro, geçtiğimiz günlerde Türkiye’de de satışa sunuldu.

Az Önce Huawei Mate 40’ın yankıları bitmemişti ama P50 ailesi ile ilgili birincil bilgiler gelmeye başladı. Çin’deki Huawei’ye yakın kaynaklarca aktarılan bilgilere tarafından Huawei, gelecek yılın ilk yarısında tanıtılacak P50 ailesinde de 5 nm fabrikasyon sürecinde üretilen Kirin 9000 işlemciyi kullanacak.

Huawei, P50 için Samung ve LG’den OLED ekran alabilir

P50

P50 ailesi ile ilgili başlıca sürpriz ekran tarafında ortaya çıkıyor. Gelen bilgilere göre Huawei, P50 ailesinde BOE gibi Çinli üreticiler yerine Güney Koreli teknoloji devleri Samsung ve LG tarafından üretilecek OLED ekranları kullanacak. Hatta iki şirketin P50 ekranları için üretime şimdiden başlayacağı belirtiliyor.

Daha önce ortaya çıkan bazı söylentiler, ABD ambargosu sebebiyle TSMC daha pozitif amiral gemisi Kirin işlemci üretemeyeceğinden Huawei’nin Kirin 9000 işlemciyi idareli göstermek istediğini ve bazı P50 modelleri için Qualcomm’dan işlemci alabileceğini öne sürüyordu. Ama Qualcomm’un Huawei ile iş yapmak için almış olduğu lisans sadece 4G işlemcileri kapsadığından bu konuda nasıl gelişmelerle karşılaşacağımızı şimdiden öngörmek şiddet.

Comments
To Top