Haber

Huawei Nova 8 Ailesinin Tasarımı ve Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

Huawei Nova 8 Ailesinin Tasarımı ve Bazı Özellikleri Ortaya Çıktı

ABD’nin yasaklama kararı ardından akıllı telefon sektöründen silinebileceği zeka konuşulan Çinli teknoloji şirketi Huawei, önümüzdeki günlerde yeni bir akıllı telefon duyuracak. 23 Aralık’ta bir etkinlik düzenleyecek olan şirket, bu etkinlik dahilinde Nova 8 serisi yeni telefonlarıyla tüketicilerin karşısına çıkacak.

Güvenilir bir akıntı kaynağı olan DigitalChatStation, Huawei’nin yaklaşmakta olan akıllı telefonu için hazırlanan posterleri ortaya çıkardı. Paylaşılan görüntüler, telefonun keza ekran ayrıca de arka kasa tasarımını gözler önüne seriyor. Sızdırılan görsellerde bulunan ayrıntı, Huawei’nin yeni bir kamera tasarımına geçiş yapacağını ortaya koyuyor.

Huawei Nova 8 serisinin tasarımı bu şekilde olacak

Huawei Nova 8

Paylaşılan görüntüler, Huawei’nin Nova 8 serisinde delinmiş bir ekran tercih edileceğini ortaya koyuyor. Bu ekranda, Huawei’nin geleneksel ışık halkası getirdiği ikili ön kamera kurulumu yer alacak. Kavisli ekrana sahip olacak telefonun arka panelindeyse yuvarlatılmış köşelere sahip hap tasarımlı bir kamera kurulumu yer alacak. Dört kameranın bulunacağı telefon, bundan başka LED flaş içerecek.

Postere göre Huawei Nova 8, Huawei’nin 120 Hz ekranlı birincil telefonu olacak. Şirket, bugüne dek piyasaya sürdüğü her modellerde en fazla 90 Hz’lik ekranlar tercih etmişti. İlginçtir ama şirket, amiral gemisi telefonları yerine Nova ailesinde birincil kere, 120 Hz ekran seçim etmiş olacak.

Huawei Nova 8

Bu akıllı telefonla ilgili daha önce ortaya meydana çıkan bilgilere tarafından, Nova 8 Pro’nun 64 MP başlıca kamerası olacak. Ön tarafta ise 32 MP çözünürlük sunan bir kamera yer alacak. Keza bu akıllı telefonun 66 watt çabuk çok miktar desteği sunacağı söyleniyor. bu vesileyle, 120 Hz tazeleme oranının da yalnızca Pro modelinde olacağı düşünülüyor. Fiyatı bilinmez telefonlar, 23 Aralık’ta düzenlenecek etkinlikte tüm detaylarıyla ortaya çıkmış olacak.

Comments
To Top