Haber

Huawei Mate 40 Pro+’ın Zirveyi Gördüğü DxOMark Test Sonucu Açıklandı

Huawei Mate 40 Pro+'ın Zirveyi Gördüğü DxOMark Test Sonucu Açıklandı

Çinli teknoloji şirketi Huawei’nin ekim ayında duyurduğu son amiral gemisi telefonu Mate 40 Pro+, zeki telefon sektörünün en popüler kamera deneme etme platformu DxOMark ekibi göre incelendi. Yapılan testlere kadar Huawei Mate 40 Pro+, bugüne değin deneme edilmiş en iyi kameraya sahip olan telefon olarak tarihe geçti. DxOMark yetkilileri, yaptıkları testler sonucunda bu amiral gemisi telefona 139 puan verdiler.

Huawei’nin Mate 40 ailesindeki üst modellerinden Mate 40 Pro, DxOMark testlerinden 136 puan almıştı. Bu puan, o dönem için bir rekordu. Ailenin en üst seviyedeki modeli ise kardeşinin rekorunu kırmış oldu. DxOMark ekibi, kameranın her anlamda çok iyi performans sergilediğini açıklama ediyor. Yapılan açıklamalara tarafından Mate 40 Pro+, kamera konusunda zeki telefon sektörünün kralı konumunda.

Mate 40 Pro+’la birlikte DxOMark’ın ilk beş sırasının üçü, Huawei’ye ait oldu

Huawei Mate 40 Pro+ DxOMark

DxOMark ekibinin yaptığı son deneme ile zirvenin sahibi, Huawei’nin oldu. Keza listenin ikinci esnasında da Huawei’nin Mate 40 Pro modeli yer alıyor. Listenin üçüncü sırasındaysa 133 puan bölge Xiaomi Mi 10 Ultra yer alıyor. Bugüne değin yapılan testlerde en yüksek puanı alan dördüncü cihaz, 132 puanla Huawei P40 Pro olurken listenin beşinci sırasındaysa iPhone 12 Pro Max yer alıyor. Apple’ın son amiral gemisi, yapılan DxOMark testlerinde 130 puan almıştı.

Huawei Mate 40 Pro+, yuvarlak yapıda yerleştirilmiş beşli kamera kurulumuna sahip. 50 MP çözünürlük sunan belli başlı kameranın bulunduğu cihazda, 20 MP çözünürlük sunan ultra geniş açılı kamera, 12 MP birinci telefoto kamera, 8 MP ikinci telefoto kamera ve son olarak da ToF sensörü bizleri karşılıyor. İşte bu kamera kurulumu, Huawei Mate 40 Pro+’ı DxOMark testlerinde ilk sıraya taşımış oldu.

Comments
To Top