Haber

Huawei, Google Haritalar Rakibi Petal Haritalar’ı AppGallery’de Kullanıma Sundu İndir

Huawei, Google Haritalar Rakibi Petal Haritalar'ı AppGallery'de Kullanıma Sundu İndir

Çinli teknoloji şirketi Huawei, takriben bir ay önce duyurduğu harita uygulaması “Petal Haritalar“ın mobil sürümünü, kendi dilekçe mağazası AppGallery’de yayınladı. An itibarıyla beta sürüm olarak yayınlanan tatbik, sadece EMUI 11’le çalışan modellerde (Mate 40, Mate 30 veya P40) istikrarlı sürüm olarak kullanılabiliyor.

AppGallery’de yer alan bilgilere kadar Petal Haritalar, 140’tan pozitif ülkede kullanılabiliyor. Ayrıca Türkiye de bu ülkelerden bir adam başına. Türk kullanıcıların yorumlarına baktığımızdaysa uygulamanın şu lahza için Türkçe dil desteğine sahip olmadığını görüyoruz. Peki Huawei’nin Google Haritalar‘a rakip olarak geliştirdiği Petal Haritalar, kullanıcılara neler sunuyor?

Petal Haritalar’ın, Google Haritalar’dan hiçbir eksiği yokmuş gibi görünüyor

Petal Haritalar

Huawei kadar açıklanan verilere kadar Petal Haritalar, 2 ya 3 boyutlu görüntüler sunabiliyor. Kullanıcılar, bu uygulamayı kullanarak gezintiler yapabiliyor, yeni yerler keşfedebiliyorlar. Ayrıca incelenmek istenen bir lokasyon, harita üzerinden de aranabiliyor. Huawei, Petal Haritalar’ın açıklanmış lokasyonlarda anlık trafik verisi sağladığını, aynı zamanda de alternatif rotalar oluşturabildiğini açıklama ediyor. Şüphesiz bu şart, Petal Haritalar’ın navigasyon amacıyla da kullanılabildiğinin bir göstergesi.

Huawei’nin harita uygulaması, yalnızca 16 MB büyüklüğünde. Keza varsayım edilebileceği üzere bu uygulamaya herhangi bir ödeme yapmadan ulaşılabiliyor. Eğer sizler de AppGallery üzerinden bu uygulamaya erişmek isterseniz, burada yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz.

Comments
To Top