Haber

Huawei, Eski Amiral Gemisi Modelleri İçin EMUI 11 ve Magic UI 4.0 Açık Betasını Başlatıyor

Huawei, Eski Amiral Gemisi Modelleri İçin EMUI 11 ve Magic UI 4.0 Açık Betasını Başlatıyor

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, 2019 model P30 ve P30 Pro zeki telefonları için EMUI 11 Beta programını bu ayın başlarında başlatmıştı. Şimdiyse şirket, beta programını daha eski zeki telefon ve tablet modelleri için genişletti.

Açık beta programıyla birlikte Huawei cihaz kullanıcıları Android 10 tabanlı EMUI 11’i, Honor cihaz kullanıcıları ise Magic UI 4.0 kullanıcı arayüzünü kullanmaya başlayacak. Desteklenen cihazların listesine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Hangi cihazlar programa dahil edildi?

EMUI 11

Huawei cihazlar

Huawei Mate 20 Huawei Mate 20 Pro Porsche Design Huawei Mate 20 RS Huawei Mate 20X 5G Huawei Mate X Huawei nova 5 Pro

Honor cihazlar

Honor 20 Honor 20 Pro Honor V20 Honor Magic 2

Huawei MatePad tabletler

Huawei MediaPad M6 10.8 Huawei MediaPad M6 8.4 Huawei MediaPad M6 Turbo

İlginç bir şekilde Huawei’nin açık beta programına dahil ettiği cihazların tamamı, gücünü Kirin 980 yonga setinden alıyor. Epeyce eski bir CPU olmasına rağmen diğer şirketlerin hâlâ kullanmaya devam ettiği 7 nm mimarisi ile yapı edilen Kirin 980, bununla birlikte NPU nöral öğrenme birimine sahip dünyanın birincil 7 nm yonga seti olma unvanını taşıyor.

Mevcut beta şimdi Çin kullanıcıları kadar deneyimlenebiliyor ve kullanıcılar Huawei Club üzerinden programa tescil olabiliyor. Güncellemenin küresel pazardaki kullanıcılar için önümüzdeki yılın ilk çeyreğine değin yayınlanması bekleniyor.

Comments
To Top