Haber

Huawei, Dimensity 700 Kullanan Yeni Bir Akıllı Telefon Tanıtacak

Huawei, Dimensity 700 Kullanan Yeni Bir Akıllı Telefon Tanıtacak

Tayvan merkezli yonga üreticisi MediaTek, yeni bütçe dostu Dimensity 700’ü bu ay piyasaya sürdü. 5G temas desteğini 200 doların altındaki yerinde fiyatlı akıllı telefonlara getirmek için tasarlanan yonga seti, anlaşılan Huawei imzalı bir zeki telefonla ilk kez karşımıza çıkacak.

İddiaların kaynağı, sızıntılarla ünlü Weibo kullanıcısı Digital Chat Station’dan geliyor. Kaynağın paylaştığı veriler, gücünü Dimensity 700 yonga setinden alacak olan yeni Huawei zeki telefonun temel teknik özelliklerini de içeriyor. Gelin, Kirin dışarıda öbür bir yongayla gelecek bu akıllı telefonun ortaya meydana çıkan özelliklerine daha yakından göz atalım.

Huawei, Dimensity 700 yonga kullanan yeni bir zeki telefon tanıtmaya hazırlanıyor:

Huawei

Sızıntıya kadar Çinli şirketin tanıtacağı cihaz, sol üst köşede delik biçiminde ön kamera tasarımına sahip 6,5 inç büyüklüğünde IPS ekranla donatılacak. Bu ekran, bütçe dostu zeki telefonlarda olduğu gibi 60 Hz’lik bir onarım hızını ve FHD+ çözünürlüğü destekleyecek. Donanım tarafında cihazın RAM ve depolama miktarı şimdilik bilinmiyor.

Cihazın resim yeteneklerinden de bahsetmek icabında kaynak, akıllı telefonun 48 megapiksel esas dedektör, 8 megapiksel ultra geniş açı, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik sensörlerinden oluşan dörtlü arka kamera kurulumuna sahip olacağını bahis ediyor. Ön kameranın ise 16 megapiksel çözünürlüğünde olması bekleniyor.

40 W çabuk şarjı destekleyen 4.000 mAh’lik bataryayla geleceği de bildirilen akıllı telefonun ne vakit tanıtılacağı veya fiyatının ne olacağı şimdilik bilinmiyor. Önümüzdeki günlerde cihaza dair yeni gelişmeler yaşanırsa sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Gelişmelerden farkında olan elde etmek için takipte kalın.

Comments
To Top