Haber

Huawei, Bağımsız Oyun Geliştiricilerini AppGallery’ye Çekecek Yeni Bir Kampanya Başlattı

Huawei, Bağımsız Oyun Geliştiricilerini AppGallery'ye Çekecek Yeni Bir Kampanya Başlattı

Son dönemlerde ABD yasağı ile şiddet dönemler geçiren Huawei, bu durumdan zarar görmeye devam ediyor. Bundan Böyle bir yonga seti bölümü olmayan şirket, akıllı telefon satmaya devam yapabilmek için üçüncü taraf ortaklara inanmak zorunda. Yazılım tarafındaysa Linux tabanlı açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için Android AOSP’yi özgürce kullanabiliyor.

Buna karşın Huawei markalı zeki telefonlar, Play Store da dahil olmak üzere hiçbir Google uygulamasından faydalanamıyor. Bu sebeple şirket, son dönemlerde AppGallery adlı kendi başvuru mağazasına siklet vermeye başladı. App Gallery, Play Store için sağlam bir muhalif olsa da hâlâ bazı eksikleri bulunuyor. Bu sebeple Çinli imalatçı, oyunlarını AppGallery’de yayınlamaya karar veren egemen geliştiriciler için 30 bin euroluk bir ödül havuzu duyurdu.

Huawei’den AppGallery’de oyun yayınlayacak bağımsız geliştiricilere yardım:

Huawei AppGallery

Indie oyunlar geliştiren yazılımcıları kendi marketine yol göstermek isteyen Huawei, uygulamalarını AppGallery’de yayınlamaya karar veren ve en iyi 30 oyundan biri seçilen oyunlara biner euroluk Huawei Isim Platform (Huawei Reklam Platformu) kredisi verecek.

Esas amacı bağımsız oyun geliştiricilerinin ilgisini çekmek olan yeni program, 30 bin euroluk ödül havuzunun yanında çok sayıda avantajla birlikte geliyor. Bunlar arasında birincil iki sene için başvuru formu içi satın almalarda %85 kazanç payı, en iyi bağımsız oyunlar için AppGallery’de “Bağımsız Oyun” slotu ve VIP teknik destek gibi fırsatlar yer alıyor.

Yapılan bu hamleler, Huawei’nin AppGallery mağazasını geliştirmekte istikrarlı olduğunu gösteriyor. ABD yasağından sonradan baskı kazanan platform, şu anda 170’den fazla ülkede, dünya çapında 700 milyon kayıtlı kullanıcıya ve aylık 400 milyon faal kullanıcıya sahip. Bu da onu Apple ve Google mağazalarından sonradan üçüncü en büyük mağaza konumuna getiriyor.

Comments
To Top