Haber

Huawei, Akıllı Telefonlar İçin Ateş Ölçüm Teknolojisinin Patentini Aldı

Huawei, Akıllı Telefonlar İçin Ateş Ölçüm Teknolojisinin Patentini Aldı

Son dönemlerde özellikle akıllı telefon sektöründe ciddi zorluklar yaşayan Çin merkezli teknoloji devi Huawei, önümüzdeki dönemlerde tüketicilere sunacağı yenilikler üstünde çalışmaya devam ediyor. Bu kapsamda ocak ayından ekime kadar kablosuz irtibat için 8.607 patent alan ve bu kategoride dünya birincisi olan şirket, şu anda de akıllı telefonlar için ‘alev ölçüm’ teknolojisinin patentini aldı.

31 Mart 2020 tarihinde ‘Sıcaklık ölçümü ve sonuçları görüntülemek için grafiksel kullanıcı arayüzüne sahip cep telefonu’ başlığıyla yapılan patent başvurusu, resmen 17 Kasım 2020 tarihinde yayınlandı.

Huawei, daha önceki iki akıllı telefonunda bu özelliğe yer vermişti:

Huawei akıllı telefon ateş ölçüm

Berat özetine tarafından Huawei’nin yeni teknolojisi, cep telefonu veya tablet kamerası vasıtasıyla insan vücudunu veya herhangi bir nesneyi taradıktan sonradan, insan vücudunun veya nesnenin ölçülen sıcaklık bilgisini zeki telefonun ekranında kullanıcılara gösterecek.

Bu nitelik size bir yerden tanıdık geliyor olabilir zira Çinli şirket, yakın zamanda ateş ölçme özelliğine sahip iki zeki telefon piyasaya sürdü. Bunlardan biri, bir zamanlar Huawei’nin daha alçak markası olan HONOR’un ‘HONOR Play4 Pro Temperature Measurement Edition’ modeli, diğeri ise geçtiğimiz günlerde tanıtılan amiral gemisi ‘Huawei Mate 40 RS Porsche Design’ modeliydi.

Yukarıda bahsi geçen her iki akıllı telefon da -20°C ile 100°C aralarında değişen sıcaklıkları ölçebilen kızılötesi sensörlere sahip ve ölçülen sonuçlar, zeki telefon ekranında gösteriliyor. Dolayısıyla bu berat, Huawei’nin bu teknolojinin patentini aldığı gerçeği haricen yeni bir şey ortaya koymuyor. bununla birlikte şirketin gelecekte daha artı akıllı telefon modelinde bu teknolojiye yer vereceğini de varsayabiliriz.

Comments
To Top