Haber

Honda, 2022’de Avrupa’da Sadece Benzinli ve Dizel Otomobil Satışını Durduracak

Honda, 2022'de Avrupa'da Sadece Benzinli ve Dizel Otomobil Satışını Durduracak

Bir Takım şirketler yavaş, bazı şirketler ise hızlı bir geçiş süreci benimsemiş olsalar da eninde sonunda bütün otomobil üreticilerinin bir “elektrikli araba üreticisi” haline geleceği su götürmez bir gerçek. görünürde Honda, Avrupa pazarında “elektrikli otomobil üreticisi” sıfatını rakiplerinden biraz daha erken alacak.

Honda Avrupa başkan yardımcısı Ian Howells göre yapılan açıklamalara göre Honda, 2022 sonu itibarıyla Avrupa pazarında yalnızca benzinli ve dizel otomobil satışını durdurarak en azından Avrupa’da doğru yanmalı otomobillere veda edecek. Şirket, bu tarihten itibaren Avrupa’da yalnızca hibrit ve en ince ayrıntısına kadar elektrikli otomobiller satışa sunacak.

Hibrit otomobiller, yüksek maliyetli elektrikli otomobillere geçişte köprü görevi görüyor

honda

Haberimizin başında da aktardığımız gibi; eninde sonunda bütün şirketler, sadece elektrikli otomobillerden oluşan bir vasıta portföyüne sahip olacak. Fakat Honda Avrupa başkan yardımcısı, bu gerçekleşmeden önce bir geçiş sürecine, yani hibrit modellere gereklilik duyduklarını söylüyor. Bunun nedeni ise iyice imal maliyetleri ve teknoloji.

Ian Howells’a göre tamamen elektrikli otomobiller, doğru yanmalı veya hibrit otomobillere tarafından yüzde 3 ila yüzde 50 aralarında daha yüksek maliyete sahip. Hibrit otomobiller, bu noktada bir köprü görevi üstlenerek teknolojinin gelişmesi ve maliyetlerin düşmesi namına vakit kazandırıyor.

Comments
To Top