Haber

HMD Global’ın Yeni Telefonu Nokia 4.3’ün Tasarım Detayları Ortaya Çıktı

HMD Global'ın Yeni Telefonu Nokia 4.3'ün Tasarım Detayları Ortaya Çıktı

Üretim ve dağıtımına HMD Global bünyesinde sürekli Finlandiya merkezli akıllı telefon üreticisi Nokia, geçtiğimiz aylarda Nokia 2.4 ve Nokia 3.4’ü duyurmuştu. Şirket bu duyuruların arkasından hem zeki hem tuşlu modelleri 6300 4G ve 8000 4G modellerini duyurarak ilginç bir adım atmıştı. 

Geçtiğimiz günlerde bir diğer yeni telefon olan Nokia 5.4’ün yakında piyasaya sürüleceği ortaya çıkmıştı. Hemen ise ortaya çıkan yeni raporlara göre Nokia’nın üzerinde çalıştığı bir telefon daha var. Söylentilere göre şirket, Nokia 4.3 isimli bir telefon üzerinde çalışmalara başladı.

Nokia 4.3’ten gelen ilk detaylar:

Nokia 4.3

Ortaya çıkan görüntüler; telefonun ekranı, kamerası ve boyutu gibi öyle çok konuda hafıza veriyor. Önde 6,5 inçlik düz bir ekran ve damla çentik tasarımı olacağı düşünülüyor. Arkada ise üç sensörün ve bir LED flaş ünitesinin düşey olarak sıralandığı bir kamera tasarımı göze çarpıyor.

Arkadaki panelde aynı zamanda bir parmak izi sensörü yer alıyor. Telefonun daha alçak tarafında ise mikrofon, hoparlör, USB Type-C temas noktası ve 3,5 mm kulaklık girişi olduğu görülüyor. Ayrıca Nokia 4.3’ün solunda bir SIM kart yuvası gösterilirken sağ kenarda bir ses seviyesi düğmesi ve şiddet düğmesi bulunuyor.

Nokia 4.3

Ortaya çıkan görüntülerden anlayabildiğimiz kadarıyla, telefonun tasarımı geçtiğimiz dönemlerde piyasaya sürülen Nokia 4.2 modeline hayli benziyor. Ama Nokia 4.2’de bulunan özel Google Asistan düğmesi Nokia 4.3’te yer almıyor.

Tabii ama bu bilgilerin hepsi ortaya çıkan görüntülere dayandırılıyor ve telefon hakkında demin devlete ait bir açıklama yapılmadı. HMD Global’ın yakın zamanda bu yeni zeki telefonu ile ilgili bilgi paylaşımı yapacağı düşünülüyor.

Comments
To Top