Haber

HMD Global, Yeni Bütçe Dostu Telefonu Nokia 5.4’ü Yakında Piyasaya Sürmeyi Planlıyor

HMD Global, Yeni Bütçe Dostu Telefonu Nokia 5.4'ü Yakında Piyasaya Sürmeyi Planlıyor

HMD Global bünyesinde faaliyetlerine devam eden Nokia, mart ayında fiyat performans canavarı sayabileceğimiz bir zeki telefonunu tanıtmıştı. Nokia 5.3 olarak adlandırılan yeni akıllı telefon, fiyatına kadar epeyce iyi özellikler sunuyordu. Bugün ortaya meydana çıkan yeni bir bilgiyse Nokia’nın benzer seriye ekleyeceği yeni telefona aitti.

NokiaPowerUser kadar paylaşılan bilgiye takriben Finlandiya merkezli HMD Global, Nokia 5 serisine yeni bir akıllı telefon eklemeye hazırlanıyor. Nokia 5.4 ismiyle piyasaya sürülmesi beklenen zeki telefonun teknik özellikleri ilk olarak bugün ortaya çıktı. Telefon, Nokia 5.3 gibi bütçe dostu bir telefon olacak gibi duruyor.

Nokia 5.4’ten gelen birincil ayrıntı:

nokia

NokiaPowerUser’ın haberine kadar Nokia 5.4, delikli ekran tasarımını taşıyacak. Akıllı telefon, 6,4 inçlik bir ekranla gelecek. 4 GB RAM‘e ev sahipliği yapacak olan telefon, 4 GB RAM + 64 GB depolama alanı ve 4 GB RAM + 128 GB depolama alanı şeklinde iki öbür seçenekle satılacak.

Akıllı telefon, Mavi ve Mor elde etmek üzere iki farklı renk seçeneğiyle piyasaya sürülecek. Ama telefonun tek renk seçeneği bu olmayacak. Habere kadar Nokia, telefonu tanıttıktan sonra yeni renk seçeneklerini de satışa sunacak. Telefonun işlemcisi ve geriye doğru kalan öteki donanımları hakkında şu an için bir bilgi bulunmuyor.

Son olarak habere tarafından HMD Global, Nokia 5.4’ü beklenenden daha erken bir zamanda piyasaya sürmeyi planlıyor. Eğer haberde bahşedilen bu ayrıntısıyla uğraşma doğruysa Nokia 5.4 hakkında önümüzdeki günlerde yeni şeyler duymaya başlayacağız. Telefonun nasıl bir fiyat etiketiyle çıkış oluşturacağı da ortaya çıkan bilgilerden birisi olacaktır.

Comments
To Top