Haber

Hızlı ve Öfkeli Hayranlarına “Keşke Benim Olsa” Dedirtecek Muhteşem Koleksiyon

Hızlı ve Öfkeli Hayranlarına “Keşke Benim Olsa” Dedirtecek Muhteşem Koleksiyon

Vin Diesel ve Paul Walker ile başlayan ve sonradan heybetli bir aksiyon/serüven serüvenine dönüşen Süratli ve Coşmuş serisi, dünyanın öyle fazla yerinden hayranlara sahip. Bazı hayranlar ise bu tutkuyu sahiden uçlarda yaşıyor.

Kanada’da açıklanmayan bir şehirde yaşamış bir Süratli ve Coşmuş hayranı, seride gördüğümüz araçlardan bütün 24 tanesinin birer replikasına sahip. Bir De daha yapım aşamasında olan başka modeller de var.

24 araçlık dev koleksiyon

jorge

Koleksiyonun yerinin gizli tutulmasının fazla mantıklı bir nedeni var: Koleksiyondaki araçlar aralarında epeyce özel modeller yer alıyor. Bunlar aralarında Toyota Supra’lar, Nissan Skyline’lar ve bir herzamanki Dodge Charger yer alıyor. Toplam vasıta sayısı ise 24.

Üstelik bu arabalar gelişigüzel gücenmiş araçlar yok. herkes, Çabuk ve Şahlanmış serisindeki araçların bir replikası. Koleksiyonun sahibi ve serinin de büyük hayranı olan Jorge, en büyük Hızlı ve Coşmuş replika vasıta koleksiyonunun da sahibi olabilir. 

İşin garip yanı ise Jorge’nin yola böyle bir koleksiyon yapma niyetiyle çıkmamış olması. Ama ayrıca teknik anlamda keza de alım satım anlamında otomobillerden anlayan biri olması ona bu fırsatı sağlamış. Arabaları alıp replikalara çevirmeye başladıkça vasıta alım satımından para kazanarak bu koleksiyonu oluşturmuş.

Koleksiyonun değeri bilinmiyor

hızlı ve öfkeli

Her ne kadar Jorge araç alım satımı ile iyi para kazanmış olsa da koleksiyona ne kadar harcadığı ise bilinmiyor. Yaşadığı bölgede epeyce ucuza Jesse’nin Jetta’sı ile aynı model araçlar bulabilecek olsa da bir R33 veya R34 Skyline pek de uygun fiyatlı araçlar değiller. Kaldı oysa bu koleksiyona Supra, Porsche 911 gibi araçlar da dahil.

şimdi Suki’nin pembe Honda S2000’i ve Çabuk ve Şahlanmış 4’teki siyah Buick Grand National üretim aşamasında. Serinin 9. filmden sonradan iki filmi daha olacağını düşünürsek, Jorge’nin hedefindeki 35 sayısını aşması gerekebilir.

Comments
To Top