Haber

Hisense, Dünyanın İlk 5G Destekli Elektronik Mürekkep Ekranlı Akıllı Telefonu A7 5G’yi Duyurdu

Hisense, Dünyanın İlk 5G Destekli Elektronik Mürekkep Ekranlı Akıllı Telefonu A7 5G'yi Duyurdu

Çin merkezli teknolojik mahsul üreticisi Hisense, dünyanın birincil 5G bağlantı destekli elektronik mürekkep ekranlı akıllı telefonunu duyurdu. “A7 5G” olarak isimlendirilen telefon, bugüne dek alıştığımız LCD, LED ve AMOLED ekranlardan azıcık daha öbür bir yapıya sahip. Sadece Çin için üretilen zeki telefon, Çin dıştan da herif bulabilir gibi görünüyor.

Hisense A7 5G, 6,7 inç büyüklüğünde 300 ppi parlaklık değeri olan bir ekrana sahip. Bu ekran, alıştığımız düz paneller gibi çalışmıyor. Pek oysa ışık, bu ekranda kağıtta olduğu gibi yansıtılıyor. Bu sayede de arkadaki plan ışığına ihtiyaç duyulmuyor. Bugün piyasaya sürülmüş olan e-okuyucu ürünlerde de bu ekran teknolojisi kullanılıyor.

Hisense A7 5G işte böyle görünüyor

Hisense

Dünyanın ilk 5G destekli elektronik mürekkep ekranlı zeki telefonu, UNISOC Tiger T7510 işlemciden kuvvet alıyor. Bu güç, 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı ile destekleniyor. Tek bir arkadaki kameraya sahip olan telefonun ekranının üzerindeki çerçevede de bir adet ön kamera bulunuyor. 4.770 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan telefon, 18 watt hızlı sorumluluk desteği sunuyor. Hem tüketiciler, bu akıllı telefonda Android 10 deneyimi yaşıyorlar.

Hisense A7 5G teknik özellikleri

Ekran: 6,7 inç büyüklüğünde elektronik mürekkep ekran, 300 ppi İşlemci: UNISOC Tiger T7510 RAM: 6 GB Depolama: 128 GB Batarya: 4.770 mAh (18 watt hızlı çok miktar desteği) İşletim Sistemi: Android 10

Bütün bu özellikleriyle birlikte duyurulan Hisense A7 5G, an itibarıyla Çin sınırları içerisinde satın alınabiliyor. Geliştirici takım, bu akıllı telefon için 305 dolar (yaklaşık 2.850 TL + vergiler) istiyor.

Comments
To Top