Haber

Hile Yapan PUBG Yayıncısı Canlı Yayında Banlandı

Hile Yapan PUBG Yayıncısı Canlı Yayında Banlandı

PlayerUnknown’s Battlegrounds veya daha çok aşina adıyla PUBG, 2017 yılında piyasaya sürüldüğü günden bu yana milyonlarca oyuncu kadar oynandı ve en popüler hayatta kalma oyunlarından biri haline geldi. Günümüzde artık eskisi değin popüler olmasa da hâlâ PUBG oynayan önemli bir kitle bulunuyor.

Bu oyuncuların en fazla şikâyet ettiği noktaların başındaysa oyundaki hileciler geliyor. PUBG’nin erken erişim günlerinden beri var olan bu hileciler, diğer oyuncuların canını sıkmanın yanına geliştiriciler için ekstra işlere de sebebiyet veriyor. Geliştirici takım, bu konu üzerinde yoğun mücadele sarf etse de oyuncuların tepkilerinden kurtulamıyor.

Bir geliştirici, PUBG’de aldatma yapan kişinin hesabını canlı yayında banladı:

PUBG hilecisi canlı yayında banlandı

Son zamanlarda bu PUBG hilecilerinden biri, Twitch’te canlı yayın yaparken yakalandı ve oyundan yasaklandı. Yayın sırasında PUBG hesabında “Kısıtlanmış Hesap – Aldatma kullanımı nedeniyle oturumunuz sonlandırılacak” uyarısıyla karşısında karşıya kalan yayıncının tepkisiyse yukarıdaki ekran görüntüsündeki gibi oldu.

‘vesprine’ kullanıcı adlı hilecinin, yayınlama sırasında her zamanki gibi oyun içi aldanma kullandığı bu yayın akışı sırasında izleyiciler, vesprine’in yayınından klipler alıp şikâyet etmeye başladı. Birkaç saat daha sonra PUBG_Hawkinz kullanıcı adlı bir PUBG topluluk yöneticisi, vesprine’in yayınını ziyaret etti. Yayını bir zaman izleyen PUBG_Hawkinz, kısa bir süre sonra hilecinin hesabını canlı yayında banladı.

vesprine’in canlı yayında banlanması birçok izleyicinin hoşuna gitti ve hatta Reddit’te başlık açıldı. Yayıncıyı banlayan topluluk yöneticisi ise Twitch sohbetinde hileciye ezik deyip dalga geçti.

sıkça hesap değiştiren ve Twitch’te ‘vesprine’ kullanıcı adına sahip olan bu hileci, PUBG lobileri ve oyunun çevrimiçi topluluğunda aslında oldukça popüler. Kendisinin hile kullanımı sebebiyle daha önce birçok hesabının yasaklandığı bilinse de baş koyduğu bu yola yılmadan devam edecek gibi görünüyor.

Comments
To Top