Haber

Hideo Kojima, İptal Edilen Silent Hills Oyununu PS5 İçin Yeniden Canlandırıyor

Hideo Kojima, İptal Edilen Silent Hills Oyununu PS5 İçin Yeniden Canlandırıyor

Ortaya meydana çıkan yeni bir güya oyun dünyasının en bilinen isimlerinden Hideo Kojima, Sony Interactive Entertainment ve Konami ile birlikte PlayStation 5 için çıkacak olan Silent Hills oyunu üzerinde çalışıyor.

Oyun dünyasını yakından peşine düşüp takip edenler Kojima, Sony Interactive Entertainment, Konami ve Silent Hills’in daha önce de emrindeki yandan geldiğini hatırlayacaktır. Kojima, Konami’den ayrılmadan önce yeni Silent Hills oyununun demosu P.T.‘yi çıkarmış ama oyun, hiçbir zaman tam halini görememişti.

Korku hayranlarını sevindirecek haberler

silent hills, norma reedus

Silent Hill / Silent Hills ile ilgili korku oyunu sevenleri sevindirecek iki farklı söylenti bulunuyor. Bunlardan ilki, Sony Interactive Entertainment Japonya yani Team Siren’ın oyunun orijinal yaratıcılarıyla birlikte Silent Hill ‘reboot’u üzerinde çalıştıkları yönünde. İkincisi ise Kojima ve Konami’nin daha önce iptal edilen Silent Hills’i tekrar yenilenmek için bir araya gelmelerini konu alıyor.

Bu iki söylentinin karşılıklı noktası ise oyunların PlayStation 5’e özel olacağıyla ilgili. Şu an için bu iki oyunun müşterek bir proje mi olduğu yahut bambaşka projeler mi olduğuyla ilgili emin bir bilgi bulunmuyor. Ama farklı projeler olma ihtimali oldukça yüksek. Natürel Sony’nin ve Konami’nin neden iki ayrı Silent Hill oyunu istemiş olabileceğini tahminde bulunmak ise epeyce güç.

Keza Comicbook’ta yer alan bir habere göre Hideo Kojima’nın üzerinde çalıştığı Silent Hills oyunu, önümüzdeki ay düzenlenecek olan The Game Awards 2020‘de duyurulabilir. Her rivayet haberimizde söylediğimiz gibi demin konuyla ilgili hiçbir kurumdan resmi izah etme gelmiş yok, dolayısıyla bunların sadece rivayet olarak kalma ihtimalini de bir köşeye atmamak gerekiyor.

Comments
To Top