Haber

Herhangi bir PC VR oyununu kablosuz oynamak için Oculus Quest 2’nizi kullanma

Herhangi bir PC VR oyununu kablosuz oynamak için Oculus Quest 2'nizi kullanma

Oculus Quest 2’nin en iyi özelliklerinden biri, başlıkta lokal olarak çalıştıramayacağınız daha engebeli VR oyunlarını oynamak için USB aracılığıyla oyun PC’nize manuel olarak bağlanabilmesidir. Half-Life: Alyx gibi oyunlar oynamanın bir yolunu istiyorsanız bu fantastik, ama keskin dezavantajı, artık bir PC’ye bedenen tabi olmanızdır – Quest 2’nin sunduğu kablosuz bağımsızlık için fazla pozitif.

< Neyse oysa, geliştiriciler, görünüşte imkansız olanı çoktan anladılar: PC'nizde sistem yoğun başlıkların nasıl çalıştırılacağı ve bütün hareketlerinizi Wi-Fi üzerinden senkronize ederken görsel beslemeyi VR cihazınıza nasıl aktaracağınız. Size her iki dünyanın da en iyisini sunar: istediğiniz oyunları bilgisayarınıza kabloyla bağlanmadan oynamanıza müsade verir.

Bunu yapmak, Oculus mağazası aracılığıyla bir uygulama üstüne atmak dek kolay değildir; birkaç adım var. Quest 2 sanal realite başlığınızda bunu yerine getirmek için gereken adımlarda size rehberlik edeceğim. Benzer adımlar büyük olasılıkla birincil Atama yinelemesinde işe yarıyor, fakat burada sadece sınamak için en son modele sahibim.

Resim, Amelia Holowaty Krales / The Verge

Bir temas kablosu edinin

Bu, kablosuz sanal gerçekliği deneyimlemenin bir nasıl yapılacağı olsa da, açılmak için bir kabloya ihtiyacınız olacak.

Yaklaşık 20 dolara mülk olan ve işi tüketen Anker’in 10 fit USB-C – USB Type-A 3.0 kablosu gibi daha eksik maliyetli başka alternatifler var.

Modern Android telefonlarla birlikte gelen çoğu USB kablosu olasılıkla işe yarayacak. Ve kablonun uzun olması da gerekmiyor – burada yalnızca kolay bir veri aktarımı yapıyoruz. Maalesef, Oculus’un her Quest 2’ye dahil ettiği USB-C kablosu, denediğimde bu operasyon için işe yaramadı. Yalnızca kulaklığı sorumluluk etmek içindir.

Oculus Link kablosu Bu, resmi Oculus Link kablosudur. 80 dolara mal oluyor ve stokta bulmak zor. Bu nasıl yapılır becerisinden vermek için bu özel modele ihtiyacınız değil!

Geliştirici ayarlarını etkinleştirin

Quest 2’nize dosya yüklemek istiyorsanız, bir geliştirici hesabına ihtiyacınız olacaktır. Neyse oysa, yapması kolay, oysa hakiki geliştiriciler tarafından kullanılması amaçlanan acayip bir işlem.

Bu sayfaya gidin ve seçtiğiniz tarayıcınızdan Facebook hesabınızda oturum açın. Quest 2’nizde oturum açtığınız Facebook hesabıyla oturum açtığınızdan emin olun.Kaybolmanız durumunda, bu sayfaya aracısız olarak bir bağlantı burada bulabilirsiniz. Aranızdaki bu iki adımla, Oculus mobil uygulamanızı (iOS ya da Android) açın ve benzer Facebook hesabıyla oturum açın. Arkasından, başvuru penceresinin sağ alt köşesindeki “Ayarlar” bölmesine gidin. Bir sonraki sayfada, adınızın hemen altındaki “Oculus Quest 2” yi tıklayın ve bunun içinden birkaç seçenek daha genişleyecektir. “Diğer Ayarlar” ı tıklayın Oradayken, “Geliştirici Modu” na dokunun ve ” Geliştirici Modu geçişini içeren Daha Artı Ayar ”.

PC’niz için Quest 2 sürücüsünü yükleyin

Sonraki birkaç adım, yazılımı genelde geliştiriciler için bölünmüş bir nitelik olan Quest 2 başlığına yüklemenizin yolunu açar. Bir Windows PC kullanıyorsanız, bilgisayarınızın kulaklığa yazmasına izin devretmek için ADB sürücülerini yüklemeniz gerekecektir; Oculus sitesine tarafından macOS ve Linux sistemleri bir sürücüye gereklilik duymaz.

(Lisans şartlarını kabul ettiğinizi gösteren kutuyu işaretlemeniz yeterlidir – isterseniz okuyabilirsiniz – ve “İndir” seçeneğini tıklayın.) İndirdikten daha sonra, klasörün içeriğini çıkarın. Arkasında “android_winusb.inf” adlı öğeyi sağ tıklayın ve “Yükle” yi seçin. Oculus ADB sürücüsü Bu işlemi açmak için bu sürücüyü yükleyin.

Quest için Sanal Masaüstü uygulamasını satın alın

Sanal Masaüstü uygulaması, PC’nize bir VR gözlüğünün merceğinden erişmenizi sağlar. Bunu bizim yapacağımız gibi oyunlar için kullanabilirsiniz, oysa bununla beraber bilgisayarınızda depoladığınız filmleri dağıtılmış ayrı sanal ortamlarda da izleyebilirsiniz. Buradan 20 dolara satın alabileceğiniz, Quest’e özgü bir başvuru sürümü var. (Satın alma düğmesinin aşağıda Quest ile ahenkli olduğundan belirli olun.)

Satın aldıktan daha sonra kulaklığa takın. Biraz daha sonra bu uygulamaya geri döneceğiz, fakat şimdilik birkaç adım daha var.

Sanal Masaüstü Quest 2’de.Bu noktaya kadar her şeyi içten yaptıysanız, kulaklıkta USB kusur ayıklamaya müsade atamak isteyip istemediğinizi soran bir mesaj görürsünüz. Devam etmesine izin verin.

PC’nize SideQuest’i indirin ve yükleyin

SideQuest, başlığınıza yanlamasına yüklenebilen deneyimler için bedava bir dilekçe ve vitrindir. Bu nasıl yapılır’ın amaçları doğrultusunda, Quest 2 başlığınıza satın almanızı ve yüklemenizi önerdiğim Sanal Masaüstü uygulamasına gerekli bir yamayı uygulamak için kullanacaksınız.

işletim sisteminiz için dürüst yükleyici (bu nasıl yapılır için Windows 10 sürümünü kullandım) ve indirin Yükleme tamamlandığında SideQuest’i çalıştırın Bu noktada kulaklığınız SideQuest uygulamasının sol üstteki köşesinde emrindeki olarak görünmelidir PC’nizde yeşil bir balonla. Ast olarak görünmüyorsa, kulaklığınızın ekranını denetleme edin. Bilgisayarınızın Quest 2’nin dosya sistemine erişmesine ve değiştirmesine müsade vermeniz bekliyor olabilir. Sidequest uygulaması Yeşil ışık, kulaklığınızın emrindeki olduğunu gösterir.Aradığınız sonuca “Sanal Masaüstü VR Yaması” denir. Bu, bilgisayarınızı Quest 2’nizin kablolu bir kulaklık olduğuna blöf yapmak için zorunlu anahtardır. Quest 2’niz bilgisayarınıza bağlıyken, uygulamadaki arama çubuğunun anında aşağıda yer alan SideQuest’teki “Kulaklığa Kur” düğmesine basın. Süreç oldukça çabuk olmalı ve sadece birkaç saniye sürmelidir. Sidequest Bu zorunlu Sanal Masaüstü yamasını Quest 2 başlığınıza yükleyin.

Virtual Desktop Streamer’ı İndirin

İndirilecek bir ücretsiz başvuru daha var: Virtual Desktop Streamer. Quest 2’de satın aldığınız Sanal Masaüstü uygulamasını yapan kişiler tarafından yapılan bu dilekçe, PC içeriğini Wi-Fi aracılığıyla kulaklığınıza aktarır.

Bu tatbik indirilip yüklendikten daha sonra, Oculus kullanıcı adınızı Streamer penceresine girmeniz gerekecek Eğer bilmiyorsanız onu mobil cihazda Oculus uygulamasını açarak bulabilirsiniz , “Ayarlar” a gidin ve peşinde adınızı ve e-posta adresinizi gösteren alana dokunun.Oculus uygulaması Oculus kullanıcı adınızı bulmakta zorlanıyor musunuz? Yukarıdaki devlete ait görmek için Ayarlar menüsünde bütün adınıza dokunun. Bunu girdikten sonra, “Kaydet” i tıklayın. Bu son adımdır! Ama, başlığınızın bilgisayarınızla irtibat kurması için Virtual Desktop Streamer uygulamasının açık olmasının çok manâlı olduğunu unutmayın. Sanal Masaüstü Yayını Virtual Desktop Streamer uygulaması şöyle görünüyor. Fazla basit.

Quest 2’de Sanal Masaüstünü Açın

Her adım içten şekilde gerçekleştirildiyse, Mac’inizdeki Sanal Masaüstü uygulamasından bağlanabileceğiniz mevcut cihazlar listesinde bilgisayarınızın açıldığını göreceksiniz 2.

Bağlandıktan sonradan, Seçenekler düğmesi (sol Oculus Touch kumandasının Oculus düğmesinin eşdeğeri), aşağıdaki resimde gösterildiği gibi Sanal Masaüstü için üstteki seviye menüyü açtırmak üzere eşleştirilir .

Her birini buradan başlatabilirsiniz ve bilgisayarınız bütün baskı işleri halledecektir. Sanal Masaüstü Bilgisayarınızda yüklü olan bütün VR-hazırlanmış oyunlar Sanal Masaüstünde görünecektir.

Her oyundaki görsel doğruluktan hoşnut değilseniz, gecikmeyi, yenileme hızını ve daha fazlasını etkileyen bazı ayarları özelleştirmekte özgürsünüz. Bilgisayarınız güçlüyse ve internet bağlantınız hızlıysa, olasılıkla daha net, daha akıcı bir bakış elde edeceğinizi unutmayın. Wi-Fi ağınıza olan güven göz önüne alındığında, kablosuz yönlendiriciniz de sorunsuz bir deneyim sunmada büyük rol oynar.

Wi-Fi üzerinden sanal gerçeklik akışı yapmak muhakkak mükemmel bir çözüm değildir. Wi-Fi 6’ya hazırlanmış bir yönlendiricim ve nispeten süratli internetim var (235Mbps altında, 19Mbps yukarı) ve hala nadiren gecikme ve biraz bulanık manzara yaşıyorum. Sanal Masaüstü uygulamasında yeterince ince ayar yapılmasına rağmen (nadiren kullanılan teknoloji öğelerinde Wi-Fi’yi kapatmak katiyen zarar vermez), iyi süre geçireceğinizi düşünüyorum.

İlgili

Facebook, sanal gerçekliği bir platforma dönüştürüyor – fakat bir takım egemen geliştiriciler onun gücünden korkuyor

.

Comments
To Top