Haber

Henry Cavill, The Witcher Setinde Yaralandı

Henry Cavill, The Witcher Setinde Yaralandı

The Witcher’ın ilgiyle beklenen 2. sezon çekimleri, COVID-19 salgını sebebiyle sekteye uğramış ve durdurulmuştu. Olgu sayılarındaki azalmayla birlikte kontrollü bir şekilde tekrar başlayan çekimler, bu kere de sette yaşanan bir sakatlık sebebiyle durduruldu.

The Sun’ın haberine kadar, çekimlerin gerçekleştirildiği Arborfield Stüdyoları’nda 6 metre yükseklikte hamle eğitimi alırken yaralanan Henry Cavill’e doktorlar dinlenmesini nasihat etti ve çekimler durduruldu. 

Rivialı Geralt

Başarılı oyuncunun durumunun ciddi olmadığı ama akıcı yürüyemediği açıklandı. Bu şekilde çekimlere devam edilemeyeceği için de sete ara verildiği bildirildi. The Sun’a konu ile ilgili bilgi veren kaynak, Cavill’ın ansızın acı içinde kaldığını oysa birincil etapta bu sakatlığa neyin sebep olduğunu anlayamadıklarını belirtti. 

Cavill, The Witcher setinde daha önce de kör olma tehlikesi yaşamıştı:

Bu, Henry Cavill’ın sette başına gelen ilk fena durum değil. İlk sezonun çekimleri esnasında ünlü oyuncunun göz doktorunun tavsiyesine uymadığı için gözlerini riske attığı ve büyük bir tehlike atlattığı biliniyor. 

The Witcher Netflix

Henry Cavill’ın sette taktığı lenslerin oyuncunun gözlerine zarar verdiği ve bu lensleri zaman zaman çıkararak gözlerini dinlendirmesi gerektiği doktorlar kadar söylenmişti. Doktorlar Cavill’a bunları yapmazsa âmâ olabileceğini söylemesine rağmen Cavill’ın bu uyarılara kulak asmadığı söyleniyor. Ardından ise bir gün çekimler devam ederken büyük bir acı ve yanmayla göz doktoruna giden Cavill, durumun lenslerden kaynaklandığını öğrenmesine karşın çekimlere sürdürmek istemiş ama doktoru, çekimleri zor kullanarak durdurmuş.

Comments
To Top