Haber

Hem Tasarımı Hem Özellikleriyle Dikkat Çeken Akıllı Saat Huami Zepp Z Tanıtıldı

Hem Tasarımı Hem Özellikleriyle Dikkat Çeken Akıllı Saat Huami Zepp Z Tanıtıldı

Xiaomi’nin giyilebilir teknoloji alanındaki daha aşağı markası olan ve yakında Türkiye pazarına da giriş oluşturacağı söylenen Huami, yeni nesil zeki saati Zepp Z’yi resmi olarak duyurdu. Oval tasarımlı alışılmış saat görünümüne sahip olan Huami Zepp Z, keza tasarım hem de özellikler açısından tüketicileri hayal kırıklığına uğratmayacak gibi görünüyor.

1,39 inç büyüklüğünde dairesel bir AMOLED ekrana sahip olan Zepp Z, bu ekranın etrafında ise titanyum alaşımlı bir çerçeve bulunuyor. 46,3 mm’lik bir kadrana sahip olan akıllı saat, 22 mm deri kayış ile kutusundan çıkıyor. Cihazın yan somut butonlardan en üst, kullanıcıları aracısız olarak sıhhat uygulamalarına yönlendirirken, ortadaki dönebilir buton, uygulamalar arası geçişi sağlıyor.

Huami Zepp Z, alışılmış saat modunda tek sorumluluk ile 30 gün tatbik vadediyor

huami zepp z

50’den pozitif klasik ve modern saat arayüzüne sahip olan Zepp Z, 5 ATM’ye kadar su direnci sağlıyor. Cihazın en önemli afiyet özellikleri arasında ise 7/24 kalp atış hızı takibi ve kandaki oksijen seviyesi (SpO2) takibi yer alıyor. Zepp Z keza kullanıcının uyku kalitesini ve stres seviyesini de durmadan takip ediyor.

Kalbinde 340 mAh batarya yer alan Huami Zepp Z; esas saat modunda 30 gün, zeki saat modunda ise 15 gün dilekçe vadediyor. Amazon’un Alexa sesli asistanı ile birlikte gelen cihaz, Android 5.0, iOS 10.0 ve üzeri işletim sistemine sahip tüm akıllı telefonlar ile Bluetooth 5.0 üzerinden dinç bir şekilde bağlanabiliyor. Cihaz, 16 MB RAM ve 256 MB dahili depolama alanı ile kutusundan çıkıyor.

zepp z

Gerek tasarımı gerekse özellikleriyle alışılmış bir zeki saatte “akıllı” özellikler arayan kullanıcılara hitap eden Huami Zepp Z, ABD’de 349 dolar, Avrupa’da ise 349 Euro (takriben 3.207 TL + vergiler) fiyat etiketiyle satışa sunulacak. Huami’nin resmi olarak Türkiye’ye giriş yapmasının gerisinde Zepp Z’nin Türkiye’de de satışa sunulma ihtimali bulunuyor.

Comments
To Top