Haber

HBO, The Last of Us Dizisi İçin Onay Verdi (PlayStation’ın İlk TV Yapımı Olacak)

HBO, The Last of Us Dizisi İçin Onay Verdi (PlayStation'ın İlk TV Yapımı Olacak)

19 Haziran 2020 itibarıyla PlayStation 4 oyuncularıyla buluşan The Last of Zihin Part II, hem sunmuş olduğu öykü ayrıca de grafik kalitesiyl oyuncuların büyük bir çoğunluğundan olumlu açıklama almayı başarmıştı. Acilen ise HBO, The Last of Us’ın diziseverlerin de beğenisine sunulması için tasdik vermiş durumda.

Aslına bakacak olursak The Last of Us’ın bir dizi olarak HBO ekranlarına taşınacağına dair ilk ilan mart ayında gelmişti. Hatta bu kapsamda bir başka popüler HBO yapımı olan Chernobyl dizisinin yönetmeni Johan Renck ve yapımcısı Craig Mazin’in The Last of Fikir dizisinde tekrar bir araya geleceğini de öğrenmiştik.

The Last of Zihin dizisi, PlayStation Productions’ın birincil TV yapımı olacak

the last of us

The Last of Us dizisiyle ilgili olarak gelen yeni bilgilere kadar The Last of Hafıza oyunun yazarı ve kreatif direktörü olan Neil Druckmann, Craig Mazin ile birlikte dizinin yazarı ve baş yapımcısı olacak. 

Oyunun geliştiricisi olan Naughty Dog’un başkanı olan Evan Wells ise Carolyn Strauss ile birlikte yönetici yapımcı olacak. Dizi, genellikle Sony Pictures Television, PlayStation Productions, Word Games ve Naughty Dog iki taraflı yapımı olacak ve PlayStation Productions’ın ilk TV yapımı olarak seyircilerle buluşacak.

The Last of Fikir dizisi, modern uygarlığın yıkılışından 20 sene ardından geçecek

ellie

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan HBO programlama bölümü başkan yardımcısı Francesca Orsi, Craig Mazin ile Neil Druckmann’ın kendi alanlarında vizyoner kişilekler olduğunu açıklama ederken, The Last of Fikir’ın akıcı hikayesini alıntı yapmak için Naughty Dog, Word Games, Sony ve PlayStation ile birlikte çalışacak olmaktan mutluluk duyduklarını belirtti.

Paylaşılan bilgilere göre The Last of Fikir dizisi, modern uygarlığın yıkılışından 20 yıl sonrasında geçecek. Dizinin başrollerinde ise oyunda olduğu gibi Ellie ve Joel karakterleri yer alacak. Sony Pictures TV Studios başkanı Jeff Frost ve PlayStation Productions başkanı Asad Qizilbash, The Last of Hafıza uyarlaması için kurmuş oldukları ortaklıktan coşku duyduklarını açıklama etti.

Comments
To Top