Haber

HBO Max You, Promare ve en son Studio Ghibli filmi ile Weathering’i alacak

HBO Max You, Promare ve en son Studio Ghibli filmi ile Weathering'i alacak

HBO Max, efsanevi eserlerin uluslararası dağıtımını en iyi yapan dağıtımcısı GKIDS Films’in izniyle, dört yeni film, iki belgeli ve yakında çıkacak bir Studio Ghibli filminin eklenmesiyle kuvvetli anime serisine devam ediyor. yönetmen Hayao Miyazaki. Bunlardan bazıları Netflix’te görülebilir, oysa HBO ana şirketi WarnerMedia, Ghibli’nin kataloğunun çoğunun (ancak tümü değil) ABD haklarını güvence altına aldığından ve Ghibli dışı kitapların hakları için GKIDS ile yakın bir şekilde çalıştığından, lisans kısıtlamaları nedeniyle yalnızca ABD açık havada görülebilir.

En son Ghibli filmi ve Miyazaki’nin oğlu Gorō’nun üçüncü yönetmenlik çalışması Earwig and the Witch, iki gün önce sınırlı bir sinema gösteriminin ardındaki 5 Şubat’ta HBO Max’de gösterime girecek. Film, İngiliz harika romancı Diana Wynne Jones’un (daha sonra Ghibli’nin Howl’s Moving Castle’a uyarlanan kitabı da kaleme alan) çalışmalarına dayanıyor ve hem Japonca ayrıca de altyazılı olarak sunulacak. Ghibli’nin bilgisayar göre oluşturulan animasyona ilk atılımını sinyâl ediyor.

Yeni yıla bu ay @HBOMax’a gelen bu sevilen filmlerle başlayın! pic.twitter.com/knKrhaf99J

— GKIDS Films (@GKIDSfilms) 4 Ocak 2021

HBO Max’e gelen daha önce gösterime giren filmlere gelince, bir takım önemli isimler içeriyor. En büyüğü, Japonya’da şimdiye değin gösterime giren en popüler filmlerden biri olan ve Shinkai’nin 2016’daki Your Name’le dünya çapındaki başarısının devamı olan Makoto Shinkai’nin Weathering with You’u.

Hem, şimdi Cyberpunk 2077 alt anime Edgerunners üstünde çalışan ve en fazla Kill la Kill ve Darling In the Franxx dizileriyle belli animatörlerin görsel olarak şaşırtıcı bir aksiyon filmi olan Studio Trigger’s Promare de yer alıyor. HBO Max aboneleri ayrıca romantik komedi The Night is Short, Walk on Girl (Devilman Crybaby yönetmeni Masaaki Yuasa’dan) ve sörf merkezli drama Ride Your Wave’e erişebilecekler.

HBO Max’e yapılan bu yeni eklemelerin hepsine iki Miyazaki belgeseli dahildir. İlki, başlangıçta Miyazaki’nin erken emeklilik duyurusundan sonra yaklaşık on yıl önce yayınlanan, Kaku Arakawa göre yönetilen bir Japon televizyon belgeseli olan 2013’ün Never-Ending Man: Hayao Miyazaki. İkincisi, Miyazaki ve diğer Ghibli kurucularının The Wind Rises ve The Tale of the Princess Kaguya yapımcılığını izleyen 2013 yılında yayınlanan bir diğer belgesel The Kingdom of Dreams and Madness.

Weathering with You şimdi yalnızca İngilizce dublaj olarak sunuluyor, ancak GKIDS Films, orijinal Japonca dil seçeneğini yayına eklemeye çalıştığını söylüyor. Öteki eklemeler ay baştan başa HBO Max’e gelecek.

Comments
To Top