Haber

Hazine ve Maliye Bakanlığından ‘ATM Paylaşımları’ Sonrası Önemli Açıklama

Hazine ve Maliye Bakanlığından 'ATM Paylaşımları' Sonrası Önemli Açıklama

Sosyal medyada her gün milyonlarca paylaşım yapılıyor ve bu paylaşımlarının ne kadarının dürüst olduğunu saptamak, neredeyse imkansız. Bundan Başka yapılan paylaşımların bir bölümü ayrıntılarıyla üçkâğıt amaçlı olduğu süre, bu paylaşımları görebilen kişiler mağdur olabiliyorlar. Türkiye’de de çoğunlukla seçim edilen bu dolandırıcılık yöntemine bir yenisinin daha eklenmesi üstüne Hazine ve Maliye Bakanlığı, konuyla ilgili harekete vermek zorunda kaldı. 

Bilhassa de Twitter’ı kullanan dolandırıcılar, bazı görüntüler ve ifadelerle Hazine ve Maliye Bakanlığı’na aitmiş gibi görünen bazı paylaşımlar yapmaya başladılar. Bu paylaşımların ana konusuysa ATM’lerle ilgili. Bakanlık tarafından yapılan direktifler ile söz konusu paylaşımların yalan yanlış olduğu, Lütfi Elvan ya da bakanlık bünyesinden böyle bir tanımlama yapılmadığına değinildi.

İşte Define ve Maliye Bakanlığı göre yapılan o tanımlama

Hazine ve Maliye Bakanlığı

Sosyal medyada sahte hesaplar kadar bazı görseller kullanılarak, Sayın Bakanımız ve Bakanlığımıza aitmiş gibi direktifler paylaşılmaktadır.

Laf konusu görseller tamamıyla kamuoyunu yanıltmaya ve vatandaşlarımızı mağdur etmeye karşın paylaşımlardan ibarettir.

Sayın Bakanımızın, banka ATM’leri ile ilgili herhangi bir açıklaması laf konusu değildir. Vatandaşlarımızın mağduriyet yaşamaması için resmi kanallar ve hesaplar dışındaki paylaşımları dikkate almaması yük taşımaktadır. 

Keza söz konusu paylaşımları yapanlar hakkında hukuki işlemler başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur…

Comments
To Top