Haber

Haluk Tatar, SMA Hastası Bebekler İçin Bağış Yayını Gerçekleştiriyor

Haluk Tatar, SMA Hastası Bebekler İçin Bağış Yayını Gerçekleştiriyor

YouTube’da kişisel gelişim, web tasarımı ve program eğitimleri gibi bambaşka konularda içerik üreten ve 1,2 milyon takipçisi yer alan Haluk Tatar, SMA hastası bebeklerin tedavisine destek olmak için bütün ünlülere yardım çağrısı yapmış ve #MademEvdeyiz1HayatKurtaralım etiketiyle bir kampanya başlatmıştı. Kampanya dahilinde gerçekleştirilen yayında SMA hastası bebek İsmail Çağan için 840.000 TL bağış toplanmıştı.

Bugün ise Haluk Tatar SMA’lı bebeklere destek için son canlı yayınını gerçekleştiriyor. Öğlen 15.00’da başlayan yayına pek çok konuk katıldı ve bambaşka konuklar yayına bağlanmaya devam ediyor. Yayın, saat 20.00’da sona erecek ve elde edilen bağış SMA hastası bir bebeğin tedavisi için kullanılacak.

SMA hastalığı niçin gündemde?

sma hastası bebekler

SMA olarak anılan ‘Spinal Musküler Atrofi’, istemli kasların devir yapamaz ışık halkası geldiği ve ilaçla çare edilmediği takdirde ölümcül olabilen bir hastalık. Ülkemizde her 6.000 doğumda bir görülen bu hastalığın bir tedavisi var ama epeyce fiyatı yüksek.

Zolgensma olarak tanıdık gen tedavisi, tek seferlik bir çare ve ömür boyu etki gösteriyor. Oysa ABD’de tedavinin ücreti 2 milyon dolar ve sadece 2 yaş altı çocuklara uygulanabiliyor. Ülkemizde de son birkaç aydır böylece çok SMA’lı bebeğin, yapılan bağış kampanyaları ile çare görebilmesi amaçlanıyor.

Haluk Tatar kadar yapılan yayına yeralma için aşağıdaki bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz:

Comments
To Top