Haber

Halka, video akışlarınızı korumak için uçtan uca şifreleme ekler

Halka, video akışlarınızı korumak için uçtan uca şifreleme ekler

Ring, kameralarına uçtan uca şifreleme desteği eklemeye başlıyor. Bu nitelik, video akışlarını kameradan yayınlandığı cihaza kadar şifrelenmiş halde tutacak, böylece aradaki kimse kadar erişilebilir olmayacak. İlk olarak Eylül ayında duyurulan nitelik bugün kapı zili, iç mekan ve dış mekan modelleri dahil almak üzere dokuz Halka kamerada “teknik önizleme” olarak kullanıma sunulmaya başlayacak.

“Uçtan uca şifreleme Ring’in teknik sorumlusu Josh Roth, The Verge’e verdiği demeçte, bu gelişmiş emniyet katmanını meydana getirmek için aslında kullanıcı seçimi hakkında. “Bir Takım insanlar evlerinde ikinci veya üçüncü sürgüleri severler.”

“Bazı ahali evlerinde ikinci veya üçüncü sürgüleri sever.”

Ring kameralardan gelen görüntüler acilen Ring’in sunucularına aktarılırken ve arkasında Ring’in sunucularında otururken şifreleniyor. Fakat Ring’in, web sitesi aracılığıyla video paylaşmak ya da oturum açtığınız herhangi bir cihazda klip akışı gibi dağıtılmış özellikleri etkinleştirmek için yine de bu çekimlere erişebilmesi gerekir. Ring, tip videolarını izinsiz izlemediğini, fakat şirketin bunu yapmak için teknik yeterliliğe sahip olduğunu (ve geçmişte izinsiz yapmakla suçlandığını) söylüyor. Kolluk, çekimleriniz için bir arama izni alırsa, Ring onu da teslim edebilir.

Uçtan uca şifreleme, Ring’in çekimlerinizdeki görünürlüğü kaldırır ve bilhassa mahremiyet bilincine sahip kullanıcılar. Oysa bu nitelik, kameraların nasıl kullanılacağına engel ve sınırlamalar ekleyen bazı dezavantajlarla birlikte gelir. Akustik Gösterisi gibi bir takım cihazlar, (en azından acilen) uçtan uca şifrelenmiş akışları destekleyecek şekilde ayarlanamadıkları için Halka video beslemelerini görüntüleyemez. Sadece Ring’in web sitesindeki paylaşım ayarlarını değiştirmek yerine videoları indirip manuel olarak her tarafta yüklemeniz gerekeceğinden, video paylaşmak gibi diğer özellikler daha karmaşık hale geliyor.

Bu nitelik, Ring’in web sitesine biraz sürtüşme de katıyor. Ring kullanıcılarının yakındaki kişilerle video paylaşmasına ve yerel kolluk kuvvetlerinin çekimlere erişim istek etmesine olasılık tanıyan Komşular uygulaması. Uçtan uca şifreleme etkinleştirildiğinde, kamera sahipleri videoyu ırkçı yorumları ve raporları içerdiği için eleştirilen Komşular uygulamasında paylaşmaya devam edebilir, fakat görüntüleri manuel olarak indirip yüklemeleri ve yapmadan önce bazı adımlar eklemeleri gerekir. bir tescil yayınlayın.

Güç kaynağına yan olan Halka kameralarda ilk olarak uçtan uca şifreleme mevcut olacak. Bu kameralar, kişi algılama gibi bilgisayarla görme özelliklerini aygıt üzerinde yerel olarak işleyebilirken, pille çalışan Halka kameralar bu özellikleri buluta yükler – uçtan uca şifreleme açıkken yapılamayan bir şey. Göstermek için herhangi bir abonelik gerekmez, ama ilk olarak sadece ABD’de mevcut olacaktır. Uçtan uca şifrelenmiş videolar, Ring uygulamasının yüklü olduğu en son telefonlara ve tabletlere aktarılabilir.

Ring, vakit içinde herkese erişimi genişletmeyi ve anlık görüntüler gibi birkaç ek nitelik eklemeyi planlıyor. Uçtan uca şifreleme varsayılan olarak etkinleştirilmeyecek, fakat Roth, Ring’in kullanılabilir olduğunda müşterileri bilgilendireceğini söyledi. Keza kamera kamera bazında da açılıp kapatılabilir.

“Uçtan uca, bir takım kullanıcıların seveceği özelliklerden biri,” dedi Roth, “ve bazıları buna ihtiyaçları olmadığını söylüyorlar. “

Comments
To Top