Haber

Hafta Sonu Boyunca Ücretsiz Olacak BluTV’deki En İyi Dizi ve Filmler

Hafta Sonu Boyunca Ücretsiz Olacak BluTV’deki En İyi Dizi ve Filmler

Pandeminin ikinci dalgasının ülkemizi de etkisi altına almasının ardındaki açıklanan yeni önlemlerle, bu hafta sonundan itibaren bitmiş sokağa çıkma yasağı uygulamaları başlıyor. Yani ne dek süreceğini kestiremediğimiz bir zaman her tarafında tekrar bol bol evde zaman geçireceğiz.

Evde zaman dinmek denince de böylece çoğumuzun aklına bir oturuşta bir sezonunu bitirebileceğimiz diziler, kafamızı dağıtacak filmler geliyor. BluTV de yasakların birincil haftasına neşelendirici ve artı bir başlangıç yapalım diye, bu hafta sonu tüm içeriklerine herkesin ücretsiz erişebileceğini açıkladı. Gelin birlikte, hafta sonu izleyebileceğiniz en iyi BluTV içeriklerine göz atalım.

NOT: BluTV’deki içerikleri ücretsiz olarak izleyebilmeniz için platforma e-posta adresiniz ile kayıt olmanız gerekmektedir.

BluTV’de izleyebileceğiniz en iyi dizi ve filmler:

Diziler: Hürmet: Bir Ercüment Çözer Dizisi (Polisiye, 8,2) Günahsız (Kabahat, Gizem, 8,5) Bartu Ben (Komedi, 7,7) Alef (Polisiye, 8,1) Pavyon (Belgeli, 7,6) Chernobyl (Dram, 9,4) Alışılagelmiş People (Dram, 8,5) The Salisbury Poisonings (Polisiye, 7,3) Filmler: Kelebekler (Dram, Komedi, 7,4) Sofra Sırları (Dram, 6,8) Captain Fantastic (Dram, 7,9) Snowpiercer (Fantastik, Bilim Kurgu, 7,1) Ghost in The Shell (Aksiyon, Bilim Kurgu, 6,3)

Diziler

Behzat Ç. ile başlayan serüvene, iyice bağımsız aksiyon dolu bir anti-kahraman hikayesi ile devam ediyoruz: Saygı

Cins: Polisiye IMDb Puanı: 8,2 Uzunluk: 6 bölüm Oyuncular: Nejat İşler, Erkan Can, Boran Kuzum, Miray Daner

Behzat Ç.’den tanıdığımız Ercüment Çözer ile Helen ve Savaş isimli iki gencin yollarının kesişmesi üzerine kurulan dizide, toplumun böylece çok sorununa ‘Saygı’ kavramı üzerinden sert bir görüş atılıyor. Keza Ercüment Çözer’in, keza de Helen ile Savaş’ın, kendi adaletlerini sağlamaya çalıştıkları bu hikaye, polisiye izlemekten keyif alanların göz atması gereken yerli dizilerden biri.

Berkun Oya’dan en az Bir Başkadır dek nitelikli, inanılmaz kadrolu suç gerilimi: Masum

Cins: Suç, Gizem IMDb Puanı: 8,5 Uzunluk: 8 birim Oyuncular: Haluk Bilginer, Serkan Keskin, Ali Atay, Tülin Özen

Harikulade kadrosu, hatasız senaryosu ve anlatımıyla Günahsız, son yıllarda yerli diziler aralarında adından en sık söz ettiren yapım oldu diyebiliriz. Bir polisi canlandıran Ali Atay’ın, kısa bir tatil için çocukluğunun geçtiği kasabaya gitmesiyle başlayan ve aniden dev bir suç ağına dönen Günahsız’da, dizinin son sahnesi gelmeden suça, suçluya veya masuma karar vermek az kalsın imkansız.

Absürt ve eğlenceli bir komedi arayanlara: Bartu Ben (Evet Yalan Dünya’daki Orçun)

Tür: Komedi IMDb Puanı: 7,7 Uzunluk: 10 bölüm Oyuncular: Bartu Küçükçağlayan, Nazlı Bulum, Müfit Kayacan

Yalan Dünya, Jet Sosyete, Masum gibi o kadar çok dizi ve filmde hayat verdiği rollerle ve Büyük Ev Ablukada isimli müzik grubuyla tanıdığımız Bartu Küçükçağlayan’ın kaleme aldığı Bartu Ben, oyuncunun kendi hayat hikayesine dayanan eğlenceli bir dizi. Hafta sonu karantinayı azıcık kafa dağıtıp eğlenerek vermek isterseniz, BluTV özel yapımlarından biri olan Bartu Ben’e göz atabilirsiniz.

Osmanlı döneminden günümüze uzanan, karanlık ve tüyler ürpertici bir polisiye: Alef

Cins: Polisiye IMDb Puanı: 8,1 Uzunluk: 8 birim Oyuncular: Ahmet Mümtaz Taylan, Kenan İmirzalıoğlu, Melisa Sözen

İstanbul’da işlenen bir süratli cinayet vakasını çözmek için bir şekilde bir araya gelen üç karakter, olayın gizemini çözmeye çalıştıkça yüzlerce yıllık ayrı sırları ortaya çıkarmaya başlarlar. Polisiye severlerin mutlaka göz atması gereken dizilerden biri olan Alef, Osmanlı ve İslam tarihinden izler taşıyor.

Başkentin gece hayatına karışan insanların hayatlarına odaklanan belgesel tadında bir üretim: Pavyon

Cins: Belgeli IMDb Puanı: 7,6 Toplam Zaman: 6 bölüm

Son yıllarda dağıtılmış filmlerden, dizilerden ve hatta şarkılardan tanıdık olduğumuz; Ankara’nın pavyon kültürünü mercek altına alan bir yapım Pavyon. En göz alıcı yanı ise sunduğu hayat hikayeleri. Toplumumuzun oturmuş kültürlerinden biri haline gelmiş bu ilgi çekici dünya hakkında daha artı şey öğrenmek isterseniz, Pavyon’u izleyebilirsiniz.

Tarihin en acı facialarından birinin insanı diken üstünde tutan hikayesi: Chernobyl

Nesil: Dram IMDb Puanı: 9,4 Toplam Vakit: 5 birim Oyuncular: Jared Harris, Jessie Buckley, Stellan Skarsgård

Yayınlandığı dönemde büyük ses getiren Chernobyl, Ukrayna’da Çernobil nükleer santralindeki patlamayı ve patlama sonrasında yaşanan sarsıcı olayları konu ediniyor. Günümüzde hala etkilerini hissettiğimiz, ülkemizdeki kanser vakalarındaki artışta büyük etkisi olduğu düşünülen bu acı olayın detaylarını merak ediyorsanız, Chernobyl’i izlemelisiniz.

İçinde kendinizi bulabileceğiniz; olağan insanların normal hikayesi: Olağan People

Cins: Dram IMDb Puanı: 8,5 Toplam Zaman: 12 bölüm Oyuncular: Daisy Edgar-Jones, Paul Mescal

Connell ve Marianne isimli iki gencin arasındaki ilişki üzerinden insanların hayatlarının öbür dönemlerinde nasıl dönüşüp değiştiklerini konu edinen Olağan People, sıradan hikayelerin aslında nasıl da güzel olabileceğinin kanıtı niteliğinde, sadece BluTV’de izleyebileceğiniz başarılı bir tanıdık olmayan dizi.

Gerçek olaylara dayanan heyecanlandırıcı bir polisiye: The Salisbury Poisonings

Nesil: Polisiye IMDb Puanı: 7,3 Toplam Süre: 4 bölüm Oyuncular: Anne-Marie Duff, Rafe Spall, MyAnna Buring

2018’de İngiltere’de yaşanan reel bir olaya dayanan dizi, İngiltere’ye gelen bir Rus ajanın, bir bankta ölü bulunmasından sonradan yaşanan gerilimi konu ediniyor. Natürel ancak serinin kurgusal bir yanı da var ve karantinaya alınan ekipler, ayrıntılarıyla kapatılan ülke ekonomisi ve koas ortamı, diziyi besleyen öğeler olarak karşımıza çıkıyor.

Filmler

Babalarının vasiyetini yapmak için bir araya gelen üç kardeşin absürt hikayesi: Kelebekler

Cins: Dram, Komedi IMDb Puanı: 7,4 Oyuncular: Tolga Tekin, Bartu Küçükçağlayan, Tuğçe Altuğ

Kelebekler, birbirinden iyice öbür ve bundan böyle birbirlerini çok da tanımayan üç kardeşin, babalarının ölümü üstüne bir araya gelmeleriyle başlıyor. Bu bilindik hikaye, babalarının yaşadığı kasabanın sakinlerinin absürtlüğü, kasabada yaşanan ilginç olaylar ve üç kardeşin renkli karakterleriyle bir araya gelince, ortaya seyir zevki yüksek başarılı bir film çıkıyor.

Bir kadının arka arkaya cinayetler işleyen bir hızlı katile dönüşme hikayesi: Sofra Sırları

Nesil: Dram IMDb: 6,8 Oyuncular: Demet Evgar, Alican Yücesoy, Fatih Al

Kendini evine ve kocasına adamış bir kadın olan Neslihan, üst üste gelen böylece fazla durum sonrası, etrafındaki insanları öldürmeye başlayan bir süratli katile dönüşür. Şüpheler üstüne çekilse de kimse onu cinayetten suçlu bildiri edemez, çünkü o ‘kocasını yeni kaybetmiş, yalnız ve zavallı bir ev hanımı’dır. 

Çağdaş dünyadan uzaktan, izole bir yaşam yaşayan bir ailenin, günümüz dünyasına uyum çabası: Captain Fantastic

Nesil: Dram IMDb Puanı: 7,9 Oyuncular: Viggo Mortensen, George MacKay, Frank Langella, Samantha Isler

Ben ve Leslie, çocuklarını doğdukları günden itibaren modern hayattan ve medeniyetten uzaktan, kendilerine ait bir arazide yetiştirirler. Kendi kendilerine yaşadıkları bu ‘kusursuz’ hayat, Lesslie’nin ölmesiyle yıkılır ve Ben çocuklarını da alıp şehre gitmek zorunda kalır. Oysa bu yeni ve her yerde aşağıya ayrı hayata harmoni karşılamak, ailemiz için hiç de basit olmayacaktır.

Durmadan giden bir trende hayatta kalma mücadelesi veren insanların sisteme başkaldırış öyküsü: Snowpiercer

Nesil: Inanılmaz, Bilim Kurgu IMDb Puanı: 7,1 Oyuncular: Chris Evans, Jamie Bell, Tilda Swinton, Ed Harris

Gelecekte, büyük bir felaketle sonuçlanan bir deney sonrası gezegenimizde canlı yaşamı neredeyse yok olmuştur. Hayatta kalan son ahali ise aralıksız olarak giden bir trende hayatta kalmaya çalışmaktadır. Sınıfsal farklılıkların hala var olduğu bu distopik ve kaotik dünyada, işler gitgide artarak tehlikeli bir hal almaya başlar.

Her geçen gün makineleşen insanların, insan kalmaya egzersiz hikayesi: Ghost in The Shell

Nesil: Aksiyon, Bilim Kurgu IMDb Puanı: 6,3 Oyuncular: Scarlett Johansson, Pilou Asbæk, Takeshi Kitano

Aynı isimle 1995 yılında yayınlanan anime filmden uyarlanan Ghost in The Shell, insan-sayborg hibriti bir kadının, işleri insanların zihinlerine girip onları denetlemek olan, dünyanın en tehlikeli suçlularını durdurmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor. Distopik bilim kurgulardan hoşlananların mutlaka göz atması gereken bir film Ghost in The Shell.

Comments
To Top