Haber

Hacksmith Industries YouTube Kanalı, Geliştirdiği Işın Kılıcıyla Guinness Dünya Rekoru’nun Sahibi Oldu

Hacksmith Industries YouTube Kanalı, Geliştirdiği Işın Kılıcıyla Guinness Dünya Rekoru'nun Sahibi Oldu

Sizlere daha önce Hacksmith Industries isimli YouTuber ile ilgili çeşitli haberler aktarmıştık. tamamiyle hatırlatmak icabında kendisi hakiki bir ışın kılıcı, demiri bile kesebilen Iron Man eldiveni ve Captain America’nın kalkanını yapmıştı. Epeyce maharetli bir dost diyebiliriz kendisi için.

Bir takım olarak çalışan Hacksmith Industries, Guinness Dünya Rekoru kırmayı başardı. Rekoru, öyle de tanıdık olmayan olmadıkları bir alanda ele geçirdiler. Hacksmith Industries, dünyanın ilk geri çekilebilir proto ışın kılıcını (proto-lightsaber) yaparak Guinness Dünya Rekoru’nun sahibi olmayı başardı.

Dünyanın birincil geri çekilebilir proto ışın kılıcı

Hem kanalın yüzü de olan James Hobson, geri çekilebilir plazma ışın kılıcının kendi versiyonlarını yaparken kendisinin ve Hacksmith’teki ekibinin Star Wars filmlerinden ilham aldıklarını söyledi. Işın kılıcı konusunda Star Wars’tan ilham almaları da zaten oldukça doğal.

Hacksmith kadar tasarlanan bu ışın kılıcının da tıpkı filmlerdeki gibi bir kabzası bulunuyor. Ancak çok, fazla uzaktaki bir galakside yaşamadığımız için ışın kılıcının kabzası, sıvılaştırılmış petrol gazı ve oksijen gazının bulunduğu tüplere bağlanıyor.

Tüplerden gelen bu yüksek ısı bir uçtan bir uca plazma ışını elde edilebiliyor. Işın kılıcı, tek bir düğmeyle geri çekilebiliyor ve uzatılabiliyor. Zaten Guinness Dünya Rekoru kazanılmasını karşılayan şey de dünyanın ilk geri çekilebilir proto ışın kılıcını yapmış olmalarıydı. Hobson ve ekibi tarafından geliştirilen dünyanın ilk geri çekilebilir ışın kılıcının videosu Guinness World Records Youtube kanalında paylaşıldı.

Comments
To Top