Haber

Güney Afrika’daki Loto Sonuçlarında Kazanan Numaralar Tartışma Yarattı: 5’ten 10’a Kadar Arka Arkaya

Güney Afrika’daki Loto Sonuçlarında Kazanan Numaralar Tartışma Yarattı: 5'ten 10'a Kadar Arka Arkaya

Güney Afrika Cumhuriyeti’nde geçtiğimiz salı günü gerçekleştirilen bir loto, enerjik bir kandırma tartışmasını beraberinde getirdi. 5 uğurlu top ve bir “PowerBall”un çekildiği çekilişte şanslı numaralar sırasıyla 5, 6, 7, 8 ve 9 olurken; PowerBall da 10 oldu. İşin ilginci, bu alışılmadık sıralamayı 20 kişi bilmeyi başardı.

Varsayım edebileceğiniz üzere laf konusu acayip loto sonuçlarının arkasında Güney Afrika piyango idaresi yolsuzlukla suçlanmaya başladı. Büyük ikramiyeyi kazanan 20 “şanslı” kişi, 277’şer bin euro (2 milyon 624 bin 534 TL) ödülün sahibi olurken; PowerBall’u kaçıran 79 birey de 335’er euro (3 bin 173 TL) avuntu ikramiyesinin sahibi oldu.

“Numaralar umulmadık olabilir fakat…”

güney afrika loto

Konuyla ilgili olarak piyango idaresi Phanda Pusha Play’den yapılan açıklamada, “20 Yeni Multi Milyoner! Bu geceki PowerBall çekişini şampiyon 20 kişiyi tebrik ediyoruz. Numaralar beklenmedik olabilir oysa çoğu oyuncunun bu diziyi oynamayı tercih ettiğini görüyoruz. Kazananlardan biri olabilir misiniz? Biletlerinizi yoklama edin.” ifadeleri kullanıldı.

Söz konusu çekişin ardından bir takım loto oyuncuları sonuçlarla ilgili olarak bir yolsuzluk soruşturması yapılması konusunda taleplerini açıklama ederken; Güney Afrika ulusal piyango sözcüsü Ndivhuho Mafela,  komisyonun bir çözümleme yapacağını söyledi ve “Hatalı dışarı giden bir şey olursa bunu duyuru edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Comments
To Top