Haber

GTA 5’e Gelecek Yeni Güncelleme, GTA 6’yı Bekleyenleri Çileden Çıkardı

GTA 5'e Gelecek Yeni Güncelleme, GTA 6'yı Bekleyenleri Çileden Çıkardı

Dünyanın en popüler video oyunlarından bir adam başına olan GTA 5, 2013 yılından beri popülaritesini hiç yitirmedi. Bugün bile oynanabilir grafikleri olan açık dünya oyunu, çevrimiçi oynanabilir olmasıyla da oyuncuları kendine bağlamayı başardı. Fakat 2013’ün üzerinden tam 7 yıl geçti ve oyun, her ne dek yeni güncellemelerle ayakta tutulmaya çalışılıyor olsa da bundan böyle eskidi. Rockstar Games ise konuyla ilgili açıklamalarında, GTA 5’in PlayStation 5 için özel bir sürümünün daha geleceğini söyledi. anlaşılan Rockstar Games’in bu tavrı sürdürmesi, oyuncuların sabrını taşırmış durumda.

Rockstar Games, şu sıralar GTA 5 Online için yeni bir güncelleme üstünde çalışıyor. Hatta şirket, bu güncellemenin bugüne kadarki en büyük olacağını söylediğinde, oyuncuların böylece birçok bu güncellemenin GTA 6’ya yönelik olabileceğini düşündüler. Oysa dün paylaşılan bir video ve yapılan direktifler, yakında olacak olan güncellemenin GTA 5’in haritasını büyüteceğini ortaya koydu. Rockstar’ın son paylaşımından sonradan o kadar çok oyunsever, Rockstar’a tepki göstermeye başladı. sosyal ağ, birkaç saattir Rockstar Games’e karşın paylaşımlarla dolup taşıyor.

Fiilen, ne oldu bu GTA 6’ya?

GTA 6

GTA serisinin sıkı hayranları, yeni oyunun ne süre piyasaya sürüleceğini merak edip duruyorlar. Şirket, bugüne kadar yeni oyunla ilgili hiçbir izah etme yapmamış olsa da oyuncuların kafasını karıştırmayı başarmıştı. Ama bütün bu yaşananlara rağmen hala elimizin anlamsız olması, bundan böyle dayanılamayacak bir noktaya gelinmesine yol açtı. Peki sıkı GTA hayranları, bir türlü tanışamadığımız GTA 6 ile ilgili ne düşünüyorlar?

“GTA 6, bu inşaat bitince duyurulacak”

GTA 5, inşaat halindeki bina

GTA 5’in geçtiği kurgusal kent Los Santos’ta, inşaatı 2013’ten beri devam eden bir yapı var. Bir oyuncu, GTA 6’nın ama bu inşaat tamamlandıktan sonradan duyurulacağını söylüyor. Fakat bu bina, 2013 yılından beri bir adım bile ilerlemedi. Zaten bölgeden geçtiyseniz, inşaattaki ustaların aylak aylak dolandıklarını mutlaka görmüşsünüzdür…

“GTA 6’nın trendlere girdiğini görüp, heyecanlanmışımdır… Detaylara baktığımda ise bunun bir GTA 5 güncellemesi olduğunu görürüm…”

GTA 6'nın çıkmamasına tepki

“GTA 5 çıktığında ABD’yi Obama yönetiyordu”

Barrack Obama

Bir GTA hayranı, GTA 5 çıktığında 13 yaşında bir çocuk olduğunu, bundan böyle büyüdüğünü oysa Rockstar Games cephesinde hiçbir gelişme yaşanmadığını söylüyor. Olayı fazlasıyla içerleyen GTA hayranı, ABD’yi o yıllarda Barrack Obama’nın yönettiğini, her şeyin değiştiğini açıklama ediyor. Hakı mı? Bizce elbette haklı…

“GTA 5’in dinlenmesine müsade ver adamım”

Rockstar Games

Başka bir Twitter kullanıcısı, yukarıda görmekte olduğunuz görseli paylaşarak, Rockstar Games’in ne yaptığını gerçekte en içten şekilde göstermiş oldu. Oyun çıktığından beri 7 yıl geçtiğini, GTA 5’in artık emekliye ayrılması gerektiğini söyleyen GTA hayranı, artık yeni oyun istediğini dile getiriyor.

“GTA 6 çıktığında ben”

GTA 6'yı beklerken yaşlanmak

Rockstar Games’e olan tepkisini epeyce eğlenceli bir şekilde belirten başka bir GTA hayranı ise yukarıdaki görüntüyle o kadar fazla şey anlatıyor. Bu da haklı bir yaklaşım çünkü Rockstar Games bu hızla devam ederse, GTA 6’yı bir on sene değin daha bekleriz

Comments
To Top