Haber

GTA 5, Eğer Bu Popülariteyle Giderse PlayStation 5 ile Xbox Series X’i de Eskitecek

GTA 5, Eğer Bu Popülariteyle Giderse PlayStation 5 ile Xbox Series X'i de Eskitecek

Video oyun sektörünün köklü isimlerinden bir adam başına olan Rockstar Games, 2013 yılında GTA 5 ile karşımıza çıkmıştı. O dönemler Xbox 360 ve PlayStation 3 için piyasaya sürülen oyun, 2014 yılında da PlayStation 4 ve Xbox One için oyuncularla buluştu. Oysa farkındaysanız, PlayStation 4 ile Xbox One’ın devri biterken GTA 5, her geçen gün azıcık yayılmaya devam etti. Hatta oyun, bugün bile dünyanın en popülerleri arasında yer almayı başarıyor.

GTA 5 ile ilgili daha da uyarı çeken bir detaylar var. Rockstar Games, oyunun yeni tür oyun konsollarında da oynanacağını söyledi. Hatta şirket bir süredir, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 için özelleştirilmiş olan GTA 5 sürümü üstünde çalışmalarını sürdürüyor. Kısacası GTA 5, yeni tür oyun konsollarında da uzunca bir süre bizlerle olacak gibi görünüyor.

Piyasaya sürülmesinin üzerinden yıllar geçmesine rağmen popülaritesini hiç kaybetmeyen nadir oyunun adı GTA 5

GTA 5

2013 yılında piyasaya sürülen herhangi bir oyun, şu belli başlı değin çoktan unutuldu. Ancak Rockstar Games, o günlerin çok daha ötesinde bir oyun kasıtlı olarak bu oyunun daimi olmasını sağladı. Yıllar içerisinde daha da popüler ülkü gelen çevrimiçi oyunlarla paralel hareket eden şirket, GTA 5’in Online sürümüyle de oyuncuları kendine bağlamayı başardı. Hatta şirket bir süredir, GTA 5 Online için görülmemiş büyüklükte bir güncelleme hazırlıyor. Bu güncellemenin neler sunacağı ise önümüzdeki günlerde belirli olacak.

GTA 5’in takdire şayan başarısının ne zaman sekteye uğrayacağı hala bir agnostik. Fakat şunu açık açık bildirmek gerekir ancak GTA 5’in popülaritesi düşmediği sürece, GTA 6 veya bambaşka bir GTA oyunu ihtimali çok düşük. Eğer şirket yalnızca para kazanma odaklı hareket ederse, GTA 6’yı bekleyenlerin yapabilecekleri tek şey, GTA 5’i oynamayı ele vermek olacak. Ancak oyuncuların GTA 5’e olan ilgisi hiç düşmezse, Xbox Series X/S ve PlayStation 5 eskiyene kadar, yeni bir GTA oyunuyla karşılaşamayacağız gibi görünüyor. Bakalım vakit neler gösterecek.

Comments
To Top