Haber

Groupe PSA, 2021 “Yılın Uluslararası Vanı” (IVOTY) Ödülünün Sahibi Oldu

Groupe PSA, 2021 "Yılın Uluslararası Vanı" (IVOTY) Ödülünün Sahibi Oldu

Peugeot, Opel ve Citroen’in sahibi Groupe PSA, elektrikli vasıta konusunda araba sektörüne öncülük ediyor. PSA, tüm binek ve hafif ticari modellerini 2025 yılına kadar elektrikli ışık halkası getireceklerini açıklamışlardı. Şirket, elektriğe geçiş stratejisiyle birlikte bu yıl Peugeot e-Expert, Citroen e-Jumpy, Opel Vivaro-e ve Vauxhall Vivaro-e modellerini 2020 yılının ortasında piyasaya çıkardı. 

Groupe PSA, bu modellerle birlikte ticari anlamda her türlü ihtiyacın giderilmesine karşın geliştirmeler yapıldığını dile getiriyor. Keza uzun menzil sürelerine ayrıca de geniş nakliye kapasitelerine sahip olan Peugeot e-Expert, Citroen e-Jumpy, Opel Vivaro-e ve Vauxhall Vivaro-e, 2021 “Yılın Milletlerarası Vanı” ödülüne değerinde gösterildi. 

IVOTY Başkanı: “Bu 4 model, 300 kilometreyi aşkın menzile sahip ilk elektrikli vanlar”

opel vivaro-e

Yapılan açıklamalara kadar 24 Avrupa ülkesinden ve Rusya’dan katılım gösteren 24 jüri, Peugeot e-Expert, Citroen e-Jumpy, Opel Vivaro-e ve Vauxhall Vivaro-e modellerine 2021 “Yılın Milletlerarası Vanı” (IVOTY) ödülünü vermeye değerinde fark etti. IVOTY Başkanı Jarlath Sweeney, bu dört modelin 300 kilometreyi aşkın menzile sahip birincil elektrikli vanlar olduğunu dile getirdi. 

Groupe PSA, geçtiğimiz sene Peugeot Partner, Citroen Berlingo Van, Opel Combo ve Vauxhall Combo modelleriyle birlikte yine benzer ödülü almaya adalet kazanmıştı. 2 sene içerisinde defalarca kazanılan bu ödül, Groupe PSA’nın elektriğe geçiş stratejisinde göstermiş olduğu başarıyı ve tutarlılığı kanıtlayacak cinsten. 

Groupe PSA’nın Hafif Ticari Araçlar Kıdemli Başkan Yardımcısı Xavier Peugeot, ödülün ibraz edilmesinin peşinde; “2021 Yılın Uluslararası Vanı” ödülünü almaktan büyük kibir ve mutluluk duyuyor ve araçlarımızı seçtikleri için jüri üyelerine içtenlikle teşekkür ediyorum. Bu ödül, kompakt vanımızın başarısını ve hafif ticari vasıta serimiz için tasarladığımız ve müşterilerimizin hiçbir konuda imtiyaz vermediği elektriğe geçiş stratejisinin geçerliliğini teyit ediyor.” ifadelerini kullandı.

Comments
To Top