Haber

Greta Thungberg, Bir Yıl Önce Kendisiyle Alay Eden Donald Trump’ı Trolledi

Greta Thungberg, Bir Yıl Önce Kendisiyle Alay Eden Donald Trump'ı Trolledi

Yaklaşık bir yıl önce, Aralık 2019’da dünyanın en köklü yayınlarından TIME dergisi kadar yılın kişisi seçilen 17 yaşındaki iklim aktivisti Greta Thunberg, öyle çok kişiden tebrik alsa da ABD’yi Paris Anlaşması’ndan çıkararak küresel iklim değişikliğini durdurmaya yönelik çalışmalara baltayla girişen Donald Trump için alay konusu olmuştu.

TIME dergisinin Thunberg’i “yılın kişisi” ilan ettiği dönemde Roma Downey’nin Thunberg’i tebrik ettiği bir tweeti alıntılayan Trump, Thunberg’in Asperger Sendromu ile alay etmiş ve “Çok komik. Greta öfke yönetimi sorunu üzerinde çalışmalı, daha sonra da bir arkadaşı ile iyi bir eski moda filme gitmeli! Ağırbaşlı ol Greta. Sakin ol!” ifadelerini kullanmıştı.

trump tweet

Hepimiz biliyoruz ancak intikam, soğuk yenen bir yemektir ve Thunberg de bunu bizim kadar iyi biliyor. Bildiğiniz üzere dünyanın en büyük ekonomisi olan ABD, şu sıralar tercih telaşesi içinde ve iki başkan adayından biri olan Trump, fazlasıyla gergin bir süreçten geçiyor. Bu durum, Greta’nın intikamı için çok iyi bir zemin hazırlamış durumda.

Mevcut ABD başkanı ve gelecek dönem için başkan adayı olan Donald Trump’ın “SAYIMI DURDURUN!” tweetini alıntılayan Thunberg, “Çok gülünç. Donald hiddet yönetimi sorunu üzerinde çalışmalı, daha sonra da bir arkadaşı ile iyi bir eski moda filme gitmeli! Ağırbaşlı ol Donald. Sakin ol!” ifadelerini kullandı.

greta tweet

Tahmin edebileceğiniz gibi Greta Thunberg’in Donald Trump için paylaşmış olduğu bu tweet, kısa zaman içinde viral ayla geldi. Geçtiğimiz yıl Donald Trump’ın Thunberg ile alay ettiği tweet, 200 bin alkış ve yaklaşık 100 bin paylaşım alırken; Thunberg’in Trump’tan intikamı 1,4 milyon beğeni ve 370 bin paylaşım almış durumda.

Comments
To Top