Haber

Gözünüzü Ovarken İki Kez Düşünmenize Neden Olacak Video

Gözünüzü Ovarken İki Kez Düşünmenize Neden Olacak Video

Gözünüzü ovuşturduğunuzda görme organınıza nasıl bir baskı yaptığınızı hiç düşündünüz mü? Ohio Eyalet Üniversitesi’nde akciğer ve yoğun bakım hekimi olarak tayin alan Dr. Avraham Z. Cooper, Twitter hesabı üzerinden paylaşmış olduğu video ile bu sorunun yanıtını vermiş oldu.

Vücudumuzun herhangi bir yerini ovaladığımızda ilgili bölgede kan basıncının artması doğaldır. Ama konu son derece kritik bir göreve sahip olan gözler olduğunda bu konu daha da manâlı ışık halkası geliyor. Hatta gözleri çok fazla ovmak, korneanın incelerek sivrileşmesine ve keratokonus rahatsızlığının ortaya çıkmasına deha neden oluyor.

göz ovuşturma

Dr. Cooper, videonun açıklamasına “Gözlerinizi ovaladığınızda bu olur” yazdı ve hemencecik altında da bir daha gözlerini asla ovuşturmayacağını belirtti. Videonun altına gelen yorumlarda ise Twitter kullanıcıları ikiye ayrılmış durumda. Bazıları videoya rağmen göz ovuşturmanın keyif verici olduğunu ifade ederken bir takım kullanıcılar ise fiilen de bir daha gözlerini ovuşturmayacağını açıklama etti.

Gözlerinizi ovuştururken iki kez düşünmenize neden olacak video:

Comments
To Top