Haber

Gorillaz’ın Son Şarkısına Ait Klip, GTA 5’in Los Santos’unda Geçiyor Video

Gorillaz'ın Son Şarkısına Ait Klip, GTA 5'in Los Santos'unda Geçiyor Video

Dünyaca meşhur müzik grubu Gorillaz, geçtiğimiz günlerde yeni şarkısını yayınladı. “The Valley of the Pagans” isimli bu şarkının haberimize konu olma nedeni ise klibi. Çünkü müzisyenler, yeni şarkılarının kliplerini dünyanın en popüler oyunlarından olan GTA 5’i kullanarak hazırladılar. Diğer Taraftan şarkı sözleri ile klibin uyumluluğu da oldukça dikkat çekici.

Gorillaz, yeni klibi ile bizleri kısa bir Los Santos yolculuğuna çıkarıyor. GTA 5 haritasındaki ikonik lokasyonların da gösterildiği klipte, bir otomobille yapılan yolculukları da görüyoruz. Elbette GTA 5’in vazgeçilmez unsurlarından olan polisler de klipler içerisinde değil sayılmamış durumda. Keza GTA keza de Gorillaz hayranları, The Valley of the Pagans’ı çok sevecekler gibi görünüyor.

İşte Los Santos’ta yolculuk yaptığımız o araba

Gorillaz

Klipteki dikkat çeken hususlardan bir adam başına de oyunda kullandığımız akıllı telefon. Klibin açıklanmış bir kısmında şarkıya eşlik eden “Beck Hansen“, oyunda kullanılan iFruit isimli zeki telefonla yapılan bir görüntülü aramayla klibe dahil oluyor. Keza Gorillaz üyelerini temsil eden ikonik canlandırma karakterleri de The Valley of the Pagans’ın klibi boyunca bizlerle birlikteler.

Gorillaz, müzik hayatında öncelikle bir oyunu kullanarak klip çekmiyor. Grup, takriben bir sene önce “Song Machine” isimli bir proje başlattı. Türlü meslek birliklerini kapsayan bu proje, daha önce de dünyanın en ikonik oyunlarından Pac-Man’ın bir klip haline getirilmesini sağlamıştı. Bu bağlamda projenin son içeriği de GTA 5’i kapsamış oldu. Gorillaz’ın sonraki şarkısının nasıl bir klip içereceği agnostik ama grup üyeleri, muhtemelen Cyberpunk 2077 ya da Death Stranding gibi oyunları da görmezden gelmeyeceklerdir.

İşte GTA 5’ten kesitlerle oluşturulmuş o klip

Comments
To Top