Haber

Google’ın Masaüstü Web Aramaları İçin Karanlık Mod Test Ettiği Öne Sürüldü

Google'ın Masaüstü Web Aramaları İçin Karanlık Mod Test Ettiği Öne Sürüldü

Bilhassa akşam saatlerinde bilgisayar kullananlar için gece modu özelliği az daha olmazsa olmaz kabul ediliyor. 9to5Google’a tarafından Google, masaüstü internet sitesinde arama için karanlık modu getiriyor. Testlerde bu özelliğin ana sayfayı etkilemediği açıklama ediliyor.

Görünüş ise genel olarak çok da değişmiyor. Deneme moduna erişebildiğinizde arka planın koyu gri olduğunu ve Google logosunun da beyaz ülkü geldiğini görüyorsunuz. Düğmeler ise yeniden mavi renkte karşımıza çıkıyor.

Testler başladı

google arama karanlık mod

Google’ın testleri ne zaman herkese yayacağı, hatta testleri herkese yayıp yaymayacağı şimdi bilinmiyor. yine de bu değin popüler ve kullanıcılar tarafından da istenen bir özelliğin önümüzdeki aylarda gelmesi bekleniyor. Ayrıca macOS keza de Windows 10 bir süredir karanlık temaya sahip. Chrome da hali hazırda belirli sitelerde karanlık modu destekliyor.

Işyeri hemen A/B testi aşamasında bulunuyor. Bu testte esas olarak aynı demografiklere sahip kullanıcılara öbür arayüzler gösteriliyor. Gerçekten bu özellik genellikle mobil cihazlarda yaygın olsa da masaüstünde öyle de karşımıza çıkmıyor.

Arama bölgesi ise gri bir hat ile belirtiliyor. Mikrofon gibi düğmeler mavi olarak kalıyor. Siyah metinlerin yerini gri metinler alıyor. Hem özellik deneme aşamasında olduğu için şu anda kullanıcıların bu modu devredışı bırakması ya da aktifleştirmesi de muhtemel değil.

Google karanlık moda yabancı yok

google karanlık mod

Google’ın masaüstü sistemler için kullanılabilen pek fazla sayfası var. Bu sayfaların bir kısmında da karanlık mod özelliği yer alıyor. Bunların aralarında YouTube, YouTube TV, YouTube Music ve Google Keep gibi sayfalar yer alıyor.

Ekran görüntülerine kadar özellik sadece Chrome’da değil, Firefox gibi üçüncü parti internet tarayıcılarını kullanan kişilerde de karşımıza çıkabiliyor. Bakalım Google bu özelliği ne zaman herkesin beğenisine açacak?

Comments
To Top