Haber

Google’ın bir sonraki Nest Hub’ı uykunuzu izlemek için radarı kullanabilir ve benim sorularım var

Google'ın bir sonraki Nest Hub'ı uykunuzu izlemek için radarı kullanabilir ve benim sorularım var

Bu haftanın başlarında, Google’ın Soli teknolojisine sahip güncellenmiş bir Nest Hub üzerinde çalışabileceğini bildirmiştik ve şu anda 9to5Google’ın bir raporu bunun umulmadık bir şey için olabileceğini gösteriyor: uyku izleme.

Aşina değilseniz, Soli, Google’ın hareketleri ve insan varlığını algılamak için kullanılan radar teknolojisidir. İlk olarak Pixel 4’te tanıtıldı (Ağustos’ta kullanımdan kaldırıldı) ve Google’ın mevcut Pixel cihazlarının hiçbirinde olmasa da, acilen Nest Termostat gibi akıllı ev cihazlarında görünüyor.

Dolayısıyla, teknolojiyi akıllı ev cihazlarına dahil eden Google’ın emsali var. Ve Nest Hub zaten birazcık çalar saate benziyor ve yerleşik bir kamerası olmadığından, uyku takibi için yatak odasına daha fazla kabul edilebilir. Oysa bunun nasıl çalıştığına dair hala birkaç sorum var.

Bir çalar saatte hareket kontrolleri kullanmanın akılcı birçok yolu vardır.

Az Kalsın her uyku yardımı reklamının göze çarpan ettiği gibi, hepimiz farklı uyuyoruz. Soli şimdiye kadar epeyce kısa menzilli oldu, peki yatağın öteki tarafına geçerseniz ne olur? Senin izini kaybedecek mi? Ya gelip başınızın üzerine (veya üzerine) yatmayı seven bir evcil hayvanınız varsa? Bunun yerine hareketlerini izlemeye mi başlayacak?

Komodin sorunu da var. Komodin sahibi olanlar, uyudukları yere göre en ince ayrıntısına kadar öbür yerlerde olabilirler ve bazılarında hiç olmayabilir. Soli şimdiye kadar sadece yönsel olarak kullanıldı, böylece Google’ın değişik açılarda ve mesafelerde hareket ve mevcudiyeti tespit etme zorunluluğunu nasıl idare edeceği emin yok.

Olur Ya de Google bizi şaşırtacak ve ürünü duyurduklarında tüm bunları çözecek ya da şayet uyku izleme yalnızca belirtilen şartlar altında çalışacaktır. yine de sorularıma karşın, bir çalar saatte hareket kontrollerine sahip olmanın diğer birçok yolu olduğunu düşünüyorum.

İlk uyandığımda istikrarlı bir şekilde konuşamıyorum, bu yüzden İş arkadaşımın önerdiği gibi bir alarmı kapatmak için elimi Nest Hub’da çılgınca sallayabilmek fantastik bir numara olurdu. Müzikle uyanan ırk, gelen şarkı güne nasıl başlamak istedikleri değilse, bir şarkıyı sıçramak için el sallayabilir.

Tüm bunlar size ilgi çekici geliyorsa, 9to5Google raporu Soli özellikli Nest Hub’ın bu sene bir noktada gelmesi gerektiğini söylüyor. Bu hafta gerçekleşen FCC kayıtları, ürünün yakında gelebileceğini de gösterebilir. tekrar tekrar bir ürünün piyasaya sürüleceğini garanti etmeseler de, ara sıra onları devlete ait ürün duyurularından önce görüyoruz.

İlgili

Google, Soli hareketleri ekleyerek Nest Hub’ı güncelliyor olabilir

Google’ın Project Soli’si: Pixel 4’ün Motion Sense radarının arkasındaki teknoloji

Comments
To Top