Haber

Google, Yerel Restoranları Destekleyen Bir Özelliği Kullanıma Soktu

Google, Yerel Restoranları Destekleyen Bir Özelliği Kullanıma Soktu

Teknoloji devi Google, bugün ülkemizdeki Rekabet Kurumu’nun aldığı kararla bir defa daha gündeme geldi. Rekabet Kurumu, Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği gerekçesiyle Google’a 196 milyon 708 bin 54 TL’lik yönetimsel para cezası kesmişti. Ama Google, bu kere geçtiğimiz saatlerde kullanıma soktuğu yeni özelliğiyle haberimize konu oldu.

Geçtiğimiz saatlerde Google’ın asıl sayfasına giren kullanıcılar Google’ın siteye ekledikleri yeni bir widget’la karşılaştı. Google’ın gösterdiği bildiride ‘Yerel restoranları destekle. Paket servisleri keşfet. Hemen arama yaparak yakınlardaki paket servisleri öğren.’ ifadesi yer alıyor.

Yerel restoranlar gösteriliyor:

google

Google’ın gösterdiği penceredeki mesajın altındaysa ‘Teşekkürler‘ ve ‘Derhal Ara‘ edinmek üzere iki seçenek bulunuyor. ‘Teşekkürler’ seçeneğine basıldığında pencere kapanıyor, ‘Hemen Ara’ seçeneğine basıldığındaysa Google sizi yeni bir Haritalar penceresine yönlendiriyor.

google

Açılan Haritalar sayfasında bulunduğunuz konumdan ‘Yakınlardaki paket servisler‘ araması yapılıyor. Bu arama sonucunda Google Haritalar, bulunduğunuz veya istediğiniz konumdaki bütün paket servis hizmetine sahip yerel restoranları sıralıyor. Böylece lokal restoranların Google’daki varlığı artmış oluyor.

Google üzerinden elle ‘yakınlardaki paket servisler’ araması yapıldığı taktirde de Google, ilk sıralarda kendi Haritalar hizmetine yer veriyor. Kullanıcılar arama sonuçlarında bu haritayı görerek yakınlarındaki restoranlara ve restoranların sunduğu hizmetlere ulaşabiliyor.

Comments
To Top