Haber

Google Telefon Uygulamasına Radikal Değişiklikler Geliyor Yeni İsim ve Logo Göründü

Google Telefon Uygulamasına Radikal Değişiklikler Geliyor Yeni İsim ve Logo Göründü

ABD merkezli teknoloji devi Google bir süredir, mevcut hizmetlerinde revizyon yapmaya çalışıyor. Bu bağlamda tatbik simgelerinde değiştirme yapan şirket, Fotoğraflar gibi fazla kullanılan hizmetlerinde de radikal kararlar alıyor. Yaşanan son gelişmeler ise Google’ın, “Telefon” uygulaması için de bir şeyler planladığını gösteriyor. Ama Google, şu an için bununla ilgili devlete ait bir izah etme yapmadı.

Google Telefon uygulaması, bir süre öncesine dek sadece Pixel telefonlara özeldi. Ama Google, aldığı radikal bir kararla bu uygulamayı, öyle fazla telefonla düzenli ayla getirmişti. YouTube’da görülen ve bir takım kullanıcılar kadar da doğrulanan bir reklamsa Google’ın, Telefon uygulamasını yeniden markalandıracağını gösteriyor. YouTube reklamına kadar Google Telefonlar’ın yeni ismi “Call” (Arama ya da Çağrı) olarak isimlendirilip, yepyeni bir simgeyle kullanıcıların karşısına çıkacak.

Kullanıcılar tarafından fark edilen reklam, işte böyle görünüyor

Google Telefon

Google, bir süre önce hizmetlerinin simgesini değiştirdi. O Kadar fazla kullanıcı göre eleştirilen bu başkalaşım, kendini Google Call’da da gösterecek gibi duruyor. Çünkü Gmail, Takvim ve Drive gibi pek fazla hizmette görülen yeni amblem yapısı, Google Call’da da karşımıza çıkıyor. 

Google Call reklamını gören kullanıcılar, “Install” butonuna tıklayarak neyle karşılaşacaklarını bakmak istemişler. Ancak karşılarına, Google Telefon uygulamasının başvuru sayfası çıkmış. Belli Ki o fakat Google, söz konusu YouTube reklamını yayınlamakta birazcık aceleci davranmış. Google göre yapılacak olan açıklamalarla Google Telefon uygulamasına gelecek olan bütün yenilikler öğrenilmiş olacak.

Comments
To Top