Haber

Google, Stadia’da 4K Çözünürlükte Çalışan Cyberpunk 2077’nin Fragmanını Yayınladı

Google, Stadia'da 4K Çözünürlükte Çalışan Cyberpunk 2077'nin Fragmanını Yayınladı

CD PROJEKT RED’in 10 Aralık tarihinde çıkacak olan yılın en çok beklenen oyunlarından Cyberpunk 2077’nin ışın izleme teknolojisiyle nasıl göründüğünü RTX ekran kartları PC’de, yeni nesil konsollar Xbox Series X ve PlayStation 5’te görmüştük.

Benzer bir tanıtım videosu bu sefer de Google’ın bulut oyun platformu Stadia için geldi. Yayınlanan takriben 5 dakikalık fragman, CD PROJEKT RED’in yeni oyunun Google Stadia’da nasıl görüneceğini oyunculara göstermiş oldu.

Cyberpunk 2077’nin Stadia için 4K çözünürlüklü fragmanı yayınlandı

Oyun endüstrisi, altın çağlarını yaşarken ardından büyük teknoloji şirketleri yer alan çeşitli bulut oyun platformları da zirve göstermeye başladı. Microsoft’un xCloud servisi ya da ülkemizde de kullanılabilen NVIDIA’nın GeForce Now servisi, oyunculara bulut oyun deneyimini sunuyor.

Bunlara ilave olarak yeniden bulut oyun servisi sunan irili ufaklı şirketlerin yanı sıra arama devi Google da Stadia ile bulut oyun deneyimi sunan şirketler aralarında bulunuyor. Bundan Başka Google, oyunun Stadia üzerinden satın alınması için bir kampanya da başlatmış durumda.

Google, oyunun 17 Aralık’tan önce Stadia üzerinden alınması durumunda Stadia Premiere Kit‘i gönderiyor. Kitin içerisinde eğer servis başta kullanılıyorsa Stadia oyun kumandası, Chromecast Ultra ve bir aylık Stadia Pro aboneliği yer alıyor. Ayrıca Stadia premium, oyunun 4K çözünürlükte oynanmasına da müsade veriyor.

Bütün bu gelişmelerin en azından Türkiye’deki oyuncular için negatif yanı, Google Stadia’nın hemen şimdi Türkiye’de kullanıma açılmamış olması. Platform, Türkiye’de de hizmet veriyor olsaydı oyunu oynamak isteyen oysa yeterli donanımı bulunmayan oyuncular da faydalanabilecekti. Fakat yine de iyi bir bildirmek icabında oyun, GeForce Now’da ilk gününden itibaren oynanabilir olacak.

Comments
To Top