Haber

Google Stadia ve GeForce Now, 2021’de LG TV’lere geliyor

Google Stadia ve GeForce Now, 2021'de LG TV'lere geliyor

LG, önde gelen iki bulut oyun hizmeti olan Google Stadia ve Nvidia’nın GeForce Now’ı bu yılın sonlarında en yeni TV’lerine getireceğini duyurdu. Stadia’nın 2021 OLED, QNED ve NanoCell TV serisinin ilkbaharda piyasaya sürülmesinden kısa bir zaman daha sonra piyasaya çıkması bekleniyor – GeForce Now ise yılın ilerleyen zamanlarında gelecek.

Haberler, her iki hizmet için de devamlı bir genişlemeyi açıklama ediyor. Google, Stadia’nın 2021’in ilk yarısında Google TV’ye (en son Chromecast dahil) geleceği sözünü verdi. Geçen hafta Sony, 2021 TV serisini duyurdu. Tümü Google TV kullanıyor, bu yüzden birkaç ay içinde kargoya verdiklerinde Stadia’yı da bulabileceğinizden kesin olabilirsiniz.

GeForce Now’a gelince, acilen iOS ve iPadOS için Safari’de Nvidia Shield platformu, Windows, macOS, Chrome OS, Android ve (beta sürümünde) mevcuttur. Ama herhangi bir TV’de lokal olarak gönderilmiyor, böylece LG bu konuda ilkler arasında.

Bu uygulamaların 2020 ve önceki LG TV’lerde bulunup bulunmayacağı belirli değil. Şimdilik şirket, onarım hızı, giriş gecikmesi ve daha fazlası gibi oyuncuların en fazla önemsediği seçenekleri bir araya getiren yeni bir “Game Optimizer” ayar alanına sahip 2021 modellerine geleceğini taahhüt ediyor. .

Comments
To Top