Haber

Google, Soli hareketleri ekleyerek Nest Hub’ı güncelliyor olabilir

Google, Soli hareketleri ekleyerek Nest Hub'ı güncelliyor olabilir

Google’ın Nest Hub’ı, 2018’deki ilk çıkışından bu yana ilk kez bir güncelleme alıyor olabilir. Şirket, Federal İletişim Komisyonu’na bir ekran, Bluetooth, Wi-Fi ve Zigbee içeren yeni bir “etkileşimli cihaz” kaydettirdi Google’ın Soli radar hareketi teknolojisi gibi görünen şeyle birlikte destek.

Birlikte ele alındığında, Google’ın yolda bir nesil yeni zeki konut cihazı olduğu görülüyor; 9to5Google’ın belirttiği gibi, “etkileşimli cihaz” sınıflandırması Google’ın orijinal Nest Hub, Nest Hub Max, Nest Küçük, Nest Wifi ve Nest Audio gibi diğer akıllı cihazları için kullandığına benzer.

Google yeni bir şey üstünde çalışıyor

Popüler bir akıllı ev ağı standardı olan Zigbee’nin eklenmesi, yeni cihazın zeki konut kurulumlarına daha da iyi entegre edilmesine yardımcı olacaktır. Ve Soli teknolojisi, geçen yıl piyasaya sürülen giriş seviyesi Nest Thermostat gibi Google’ın akıllı konut cihazlarında göründü ve bu teknolojiyi kullanıcıların yakınlarda olduğunu saptamak için kullanıyor.

FCC dosyalamasına tarafından, meçhul zeki aygıt, Nest Thermostat’ın aksine Hareket için Soli teknolojisini kullanan Pixel 4 ile benzer, daha geniş 58-63,5 GHz frekans aralığı için derecelendirilmiştir. Kasıt jestleri. Google’ın, daha büyük Nest Hub Max’in benzer hareketler için zaten kullandığı entegre kameradan yoksun olan daha minik Nest Hub’ın yeni cins sürümünde hareket hareketleri için radar teknolojisini kullandığını hayal etmek kolaydır.

Son olarak, Nest Hub, Google’ın en eski akıllı konut ürünlerinden biridir (Ekim 2018’de piyasaya sürülmüştür). Doğrusu bu, Google’ın zeki konut ürünleri için Nest markasının kullanımından önce geliyor – cihaz ilk olarak Google Home Hub olarak piyasaya sürüldü – bu yüzden muhtemelen yenilenmesi gerekiyor.

Maalesef FCC dosyalama açıklamıyor esrarengiz mahsul için öteki birçok ayrıntı. Oysa, Google halihazırda yasal tescil üzerinde çalışıyorsa, ummak için çok zamanımız olmayabilir.

Comments
To Top