Haber

Google Pixel 6, Ekran Altı Kamera ile Gelebilir

Google Pixel 6, Ekran Altı Kamera ile Gelebilir

Telefonların ön kamerasının ekranda kapladığı yer, yakın gelecekte tarihe karışacak gibi görünüyor. 2020’de zeki telefon üreticileri arasındaki yarışı hızlandıran konu başlıklarından biri de ekran altı kamera teknolojisiydi ve bu teknolojiyi hayata geçiren birincil imalatçı olan ZTE, Axon 20 5G’yi dünyanın öyle çok bölgesinde satışa sundu bile.

ZTE haricen Xiaomi ve Oppo’dan da ekran altı kameraya sahip telefonların yolda olduğuna dair haberler gelmeye başlamıştı. Benzer şekilde Samsung’un da 2021’de karşımıza ekran altı kameralı bir telefon ile çıkması bekleniyor. Şu Anda bu yarışa Google da dahil olmuş gibi görünüyor zira şirket; D903, 618 olarak anılan ve Pixel 6 olduğu tahmin edilen bir telefonunu bu teknoloji ile beğenimize sunmaya hazırlanıyor.

Berat görsellerinde bulunan tasarımda ön kamera görünmüyor:

Google Pixel 6

Fotoğrafın sol kısmında Google Pixel 5 görünüyor. Orta ve sağ kısımda ise Google’ın patentini aldığı modeller bulunuyor. Google’ın berat görselinde ortaya meydana çıkan bu bilgiye göre D903, 618 olarak anılan Pixel 6’nın tasarımında telefonun ön tarafında görünen bir kamera değil. Bu da haliyle, Google’ın tez yükselişe geçen bu trende dahil olduğunu düşündürüyor. 

Demin bu yeni telefon ile ilgili herhangi bir veri mevcut değil ve patentte de doğrudan ekran altı kameraya dair bir ibare yer almıyor. Eğer Google’ın üstünde çalıştığı ve bu teknolojiyi bizlere sunacağı telefon tahmin edildiği gibi Pixel 6 ise yakın zamanda cihazla ilgili yeni haberler de gelmeye başlayacaktır.

Ekran altı kamera teknolojisi, tıpatıp katlanabilir telefonlarda olduğu gibi ağır ağır hayatımıza dahil olacak gibi görünüyor. Katlanabilir telefonların sağladığı fayda ve kullanıcılardan aldığı geri dönüşlere oranla ekran altı kameranın çok daha pozitif sevileceğini söyleyebiliriz.

Comments
To Top