Haber

Google, Pixel 5’in Ekranındaki Aralığın ‘Tasarımın Parçası’ Olduğunu Söyledi

Google, Pixel 5'in Ekranındaki Aralığın ‘Tasarımın Parçası’ Olduğunu Söyledi

Google Pixel 5, Ekim ayında piyasaya çıkmıştı. Akıllı telefonun kullanıcılarına ulaşmasının peşinde forumlarda telefonda bir tasarım hatası bulunabileceği yönünde tartışmalar başlamıştı. Bu tartışmaların nedeni ise telefonun ekranı ile kasası aralarında bulunan ince boşluktu.

Konuyla ilgili olarak Google bir yorumlama yaparak müşterilerinin yüreğine su serpti. Işyeri bu boşlukların tasarımda yer aldığını, bir hata olmadığını açıklama etti. Hem haylazlık nedeniyle telefonun su ya da toza aleyhinde dayanıklılığının da azalmadığını belirtti.

Kusur değil tasarım

pixel ekran açıklığı

Pixel resmi forumlarında müşterilerin sorularını yanıtlayan bir topluluk temsilcisi, bu boşlukların bir üretim hatasından veya dikkatsiz işçilik gibi nedenlerden kaynaklanmadığının altını çizdi. Temsilci açıklamasında, “Müşterilerden gelen birimleri inceleme fırsatı bulduk ve fabrikadaki kalite denetleme verilerimizle bir araya getirdiğimizde, telefonun gövdesi ile ekranı arasındaki açıklığın Pixel 5’inizin tasarımının olağan bir parçası olduğunu doğrulayabiliriz.” dedi.

Bu kısmen garip tanımlama, aniden fazla kullanıcının bambaşka yerlerde ve boyutlarda açıklıkları sinyâl eden açıklamaları üstüne geldi. Keza bu açıklıkların her telefonda bulunmadığı da belirtiliyor. Bu da neden her telefonda açıklık olmadığı ya da açıklıkların yerlerinin farklı olduğu konusunda yeni sorular doğuruyor.

Su ve toz geçirmezlikte sorun yok

pixel 5

Yapılan açıklamada keza boşluğun “su veya toz geçirmeme özelliği ya da fonksiyonellik üzerinde bir etkisi olmadığı” da ifade edildi. Yani Google Pixel 5 kullanıcıları, zeki telefonlarının IP68 sertifikasına güvenebilir.

Bu boşluğun neden telefonlarda bulunduğu sorusu ise cevabını bulamayan sorulardan oldu. Bunun bir nedeni, telefonun ekranını telefonun geri kalanına sabitlemek için kullanılan usul olabilir. Aylaklık kendi başına bir sorun yaratmasa da firmanın amiral gemisi için baştan savma bir ayrıntı olarak görülüyor.

Comments
To Top