Haber

Google Pixel 4a, Bükülme ve Dayanıklılık Testine Girdi (Video)

Google Pixel 4a, Bükülme ve Dayanıklılık Testine Girdi (Video)

ABD merkezli arama devi Google, son yıllarda piyasaya sürdüğü Pixel markalı zeki telefonlarla sektörde iyi bir ivme yakaladı. Bu kapsamda geçtiğimiz ağustos ayında Pixel 4 ailesinin uygun fiyatlı üyesi Pixel 4a’yı piyasaya süren şirket, cihazı Apple’ın yerinde fiyatlı akıllı telefon modeli iPhone SE’nin karşısına konumlandırdı.

Şimdiyse JerryRigEverything isimli YouTube kanalı, Google’ın orta-üstteki seviye diyebileceğimiz zeki telefon modeli Pixel 4a’yı sağlamlık testine soktu. Deneme dahilinde cihazın ekranına, yan çerçevelere ve arka tarafa çizilme testi uygulayan YouTuber, videoda keza bükme ve yanma testlerine de yer verdi.

Google Pixel 4a sağlamlık testi:

Google Pixel 4a, Corning Gorilla Glass 3 teknolojisiyle korunan 5,81 inç büyüklüğünde OLED panele sahip. Bu ekranı çizilmelere aleyhinde test etmek isteyen YouTuber, işe buradan başlıyor ve bir maket bıçağı yardımıyla ekranı çizmeye başlıyor. Burada 6 ve hatta 7’nci seviyeden sonra çizilmelerin başladığı görülebilir.

Ekranın ardındaki YouTuber, bu defa maket bıçağıyla telefonun yan çerçevelerini ve arkadaki tarafını kesmeye başlıyor. Bu noktada cihazda plastik malzeme kullanıldığı için kesme ve çizmelere karşısında böylece de dirençli olduğu söylenemez.

Bükme testindeyse Google Pixel 4a, hayret verici bir şekilde bu testten sağlam çıkmayı başarıyor. Her iki yöne de esneyebilen zeki telefon, bırakıldığında eski şeklini alıyor ve ekranda herhangi bir kırılma ya da çatlak meydana gelmiyor.

Kısa bir özet geçirmek gerekirse Google’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı Pixel 4a zeki telefonu, uygulanan dağıtılmış testlerde zarar görse de videonun finalinde hayatta kalmaya devam ediyor. Videonun tamamını anında yukarıdan izleyebilir, fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

Comments
To Top