Haber

Google, Pixel 4A 5G dokunmatik ekran sorununu çözmek için çalıştığını söylüyor

Google, Pixel 4A 5G dokunmatik ekran sorununu çözmek için çalıştığını söylüyor

Google, Pixel 4A 5G dokunmatik ekranlarla ilgili bir sorunun haberdar olduğunu ve bir ayarlama üzerinde çalıştığını söylüyor. Bir Takım cihazlar, ekranın daha aşağı kısmındaki dokunuşlara tutarlı bir şekilde cevap veremiyor, bu da bilhassa kaydırma yerine üç düğmeli gezinmeyi seçen kişileri etkiliyor. Android Polisi, sorunu yaşayan 4A 5G sahiplerinden gelen şikayetleri saptama etti ve bu, Aralık emniyet yaması yayınlandıktan daha sonra ortaya çıktı.

Google’ın yanıtı, bir Pixel yardım forumu gönderisiyle geldi. Şirket, sorunu “yakında olacak olan bir yazılım güncellemesinde” ele alacağını söylüyor, oysa Android Police’in Ocak ayının emniyet yamasının bu sorunu çözmediğini bildirmesinden bu yanlamasına asgari birkaç hafta daha uzak olacak gibi görünüyor. sırası gelmişken Google, kullanıcılara gezinme denetimlerine dokunma konusundaki bazı özel talimatlarla sorunu çözmelerini nasihat ediyor:

1. Ekranın kenarındaki simgelere dokunduğunuzda, düğmenin ortasına ya da düğmenin / simgenin ekranın kenarından en uzak tarafına dokunun.
2. Ekranınızın altındaki gezinme düğmeleri dahil edinmek üzere simgelere dokunduğunuzda, bunun yerine parmağınızın veya başparmağınızın ucunu kullanın. Bu, dokunma tanımayı iyileştirmeye asistan olacaktır.

Telefonunuzun ekranındaki bir düğmeye dokunma gibi bir şeyi yapma şeklinizi bilinçli olarak değiştirmeye çalışmak basit bir meslek değildir, bu yüzden umarız Pixel 4A 5G kullanıcıları yalnızca bu olağandışı geçici çözümleri bir vakit daha sınamak zorunda.

İlgili

Google Pixel 4A 5G incelemesi: daha büyük bütçeli bir telefondan fazlası

Google’ın Ocak yaması güvenlik güncellemesiyle öteki Pixel 4A 5G hatalarını ve tuhaflıkları giderdi. Dolayısıyla, dokunmatik ekran sorunu devam ederken, en azından bazı durumlarda çatırtı seslerine niçin olan bir ses hatası artık bir sorun yok.

Comments
To Top