Haber

Google Mesajlar Uygulamasına Planlanmış Mesaj Özelliği Geliyor

Google Mesajlar Uygulamasına Planlanmış Mesaj Özelliği Geliyor

ABD merkezli teknoloji devi Google, popüler uygulamalarından bir parça başına olan Mesajlar için yeni bir özelliği test etmeye başladı. Epeyce kısıtlı bir kullanıcı kitlesiyle deneme edilmeye başlayan bu nitelik, kullanıcıların planlanmış mesajlar göndermelerini sağlıyor.

Google Mesajlar uygulamasında test edilmeye başlanan bu özellik, kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak türden. Çünkü bir kullanıcı, bu özellik doğru hazırladığı bir mesajı dilediği gün, dilediği saatte gönderebilecek. Diğer Taraftan kullanıcıların, bu özelliği kullanabilmek için yalnızca Gönder tuşuna basılı tutmaları gerekecek. 

Google Mesajlar’da deneme edilen yeni özellik işte böyle görünüyor

Google Mesajlar

Google’ın Mesajlar uygulamasında test ettiği nitelik, kullanıcılara ayrı avantajlar sağlıyor. Örneğin bir kullanıcı, bu özelliği kullanarak sunulan tarihleri otomatik olarak seçebiliyor ya da bir mesaj için manuel olarak tarih saat seçimi yapabiliyor. Keza kullanıcılar, mesajın gönderileceği zaman gelene dek mesajla ilgili düzenlemeler yapabiliyor, isterlerse tasarlanmış bu mesaj gönderimini iptal edebiliyorlar.

Google’ın test etmeye başladığı mesaj tasarlama özelliğinin ne süre kullanıma sunulacağı şu an için bilinmiyor. Fakat görünürde özellik, an itibarıyla hazırlanmış durumda. Yani şirketin, tasarlanmış mesajlar özelliğini kullanıma sunması bundan böyle an meselesi. giderken, özelliğin şu lahza için sadece metin mesajlarında kullanılabildiğini, yani nitelik kapsamının da genişletmeye müsait olduğunu söylememiz gerekiyor.

Comments
To Top