Haber

Google, Gün İçerisinde Çöken Hizmetleri Hakkında Açıklama Yaptı

Google, Gün İçerisinde Çöken Hizmetleri Hakkında Açıklama Yaptı

ABD merkezli teknoloji devi Google, gün içerisinde büyük bir problemle aleyhinde karşıya kaldı. YouTube başta elde etmek üzere Google Drive, Gmail, Google Meet, Google Dokümanlar, Google Arama, Google Play, Google Home, Google Haritalar ve öteki Google hizmetlerinin bir vakit çökmesinin gerisinde kullanıcılar, yaşanan aksaklığın nedenini merak etmeye başladı.

Gün içerisinde Google basın dairesinden Sputnik’e yapılan açıklamada, teknik sorunlar sebebiyle hizmetlerin çöktüğü, peşinde bir süre daha sonra bütün Google hizmetlerinin yeniden çalışmaya başladığı belirtildi.

Google’dan hizmetlerinin çökmesi hakkında yorumlama:

Google

Google’dan yapılan açıklamada, “Bugün, dahili depolama kotasındaki sorunlar sebebiyle kimlik düzeltme sisteminde aksaklıklar meydana geldi, kullanıcıların sistemde oturum açmasını gerektiren hizmetler, yüksek kusur katsayısı verdi. şimdi tüm hizmetler tekrar çalışmaya başladı” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada hem yaşanan aksaklıktan etkilenen herkesten özür dileyen Google, bu durumun gelecekte bir daha yaşanmaması için çalıştıklarının da altını çizdi.

Google hizmetlerine erişilememesi, engelleme ihtimalini akıllara getirdi:

Google hizmetlerine bir vakit boyunca erişilememesi, kullanıcıların aklına Türkiye’de hizmetlere ilişkin bir müdahale etme yapılıp yapılmadığı sorusunu akıllara getirdi. Ancak kısa zaman daha sonra sorunun dünya genelinde yaşandığı, Avrupa ağırlıklı olduğu ve Türkiye’ye ilişkin özel bir erişim sorunu bulunmadığı ortaya çıktı.

Comments
To Top