Haber

Google Fotoğraflar’ın Bir Özelliği Ücretli Oldu

Google Fotoğraflar'ın Bir Özelliği Ücretli Oldu

Google kullanıcıları için pek fazla özellik yayınlıyor. Bunlardan biri de Google Fotoğraflar adı bahşedilen uygulama. Başvuru genel olarak resim yönetimi için kullanılsa da kendi içinde pek fazla güzel ve elverişli vasıta da barındırıyor.

Bu özelliklerden biri de renk parlatma özelliği. Temel olarak bu özelliği kullanarak fotoğrafların muhakkak kısmında renkleri korurken arkadaki planı ise siyah beyaz ayla getirmek muhtemel oluyor. Bu işlem bundan böyle bazı fotoğraflar için ücretli olacak.

Derinlik bilgisi olmayan fotoğraflarda özellik ücretli olacak

Akıllı telefonlarla çektiğimiz fotoğraflarda bundan böyle derinlik bilgisi yer alabiliyor olsa da bu nitelik her cihazda değil. Derinlik bilgisi bulunmayan fotoğraflar bundan böyle özellikle düzenlenemeyecek, en azından ücretli olarak.

Kendi başına bu karar çok da manâlı gözükmüyor olsa da Google’ın öteki düzenleme özelliklerinin önünde de bir ödeme duvarı çekme ihtimali olduğunu gösteriyor. Gelecekte düzenleme araçlarının ücretli olacağını belirten diğer bir dikkat çekici ise bulunmuyor.

Google Fotoğraflar’ın yeni versiyonu v5.18’i inceleyen XDA-Developers ekibi uygulamanın gelecekte yeni düzenleme özellikleri de barındıracağını söylüyor. Bunların arasında Enerjik, HDR ve Vivid özellikleri yer alıyor.

Altı yeni gökyüzü filtresi

google one

Ilave olarak kullanım içerisinde altı yeni gökyüzü filtresi yer alacak. Bunlar afterglow, airy, ember, luminous, radiant ve stormy olarak adlandırıldı. Bu Nedenle resim arka planda yer alan gökyüzü değiştirilebilecek.

Bu özelliklerin Google Fotoğraflar kullanıcıları için ücretsiz olup olmayacağı ise şimdilik bilinmiyor. Şayet bu özellikler de Google One ile ödeme yapılması gereken özellikler arasında yer alabilir.

Zeki telefonlar ve bilgisayarlar için o kadar fazla ayrı fotoğraf düzenleme uygulaması bulunuyor. Bu uygulamaların en popüler olanları hakkındaki incelememizi burada bulabilirsiniz. 

Comments
To Top